Svētdiena, 26.Jūnijs 2022. » Vārdadienas svin: Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis;

Iznācis žurnāla "Kino Raksti" 2010. gada vasaras numurs

Kristīne Matīsa, 04.08.2010. 09:04

Žurnāla "Kino Raksti" jaunā numura vāka vasarīgās fotogrāfijas autors ir Mārtiņš Grauds, kurš fiksējis režisora Gata Šmita pilnmetrāžas debijas filmēšanas laukumu. Tas nozīmē, ka rubrikā "Latvijas intervija" žurnāla sarunbiedrs ir Gatis Šmits, kura filmas pirmizrāde gaidāma rudenī. Vēl viena personība šajā numurā – režisors un operators Dainis Kļava, kurš šovasar aktīvi rāda savas filmas Cēsīs.
Iznācis žurnāla "Kino Raksti" 2010. gada vasaras numurs

Žurnāla aktuālo tēmu ierosinājušas revolucionārās pārmaiņas Latvijas kinovidē – Rīgas Filmu fonda dibināšana; Latvijas producenti dalās pieredzē, kā atšķirt un atsijāt potenciālos ārzemju partnerus, kurus vairāk interesē ES vīzas, nevis filmēšana.

2010. gada rudens lielākais notikums būs kinoforums "Arsenāls", žurnāls "Kino Raksti" sāk ar "Arsenāla" galveno fokusu – Japānas kino jauno vilni. Mazāka mēroga festivāls būs Baltā nakts 4. septembrī, kam filmu programmu "Survival Kit" sagatavojusi un aprakstījusi Agnese Lūse. Žurnāls stāsta arī par aizvadītiem festivāliem – Kannās Daira Āboliņa pievērsusi uzmanību rumāņu filmām, bet Anita Uzulniece seko sen atklātu režisoru turpmākajiem darbiem, savukārt Jekaterina Vikuļina ziņo no Maskavas kinofestivāla.

Mārtiņš Slišāns turpina pētīt literāro varoņu ekrāna gaitas, šoreiz numurā – Robina Huda epopeja, kam interesantas epizodes gadījušās arī Latvijā. Cits pētījums iesniedzas Latvijas 30. gadu vēsturē – Rīgas Kino muzejs uzsāk rubriku "Krājuma stāsti" ar unikālu piedzīvojumu – Leonīda Leimaņa radinieka pagultē atrasti fragmenti no filmas, kas tika uzskatīta par neglābjami zudušu. Trešais vēsturiskais materiāls – kinozinātnieka Agra Redoviča stāsts par Andreja Tarkovska filmu "Spogulis" (1974).

Žurnālā lasāmas arī divas recenzijas – Normunds Naumanis analizē Ņikitas Mihalkova diženo grāvēju "Saules nogurdinātie II", bet Andra Manfelde izklāsta pārdomas pēc Ilonas Brūveres filmas "Versija Vera".

Jaunajā numurā atrodamas arī pastāvīgās rubrikas "Jubilāri Latvijā" un "Jubilāri pasaulē", konkurss Ko tu zini par kino?.

Žurnāls "Kino Raksti" nopērkams preses tirdzniecības vietās, arī Jāņa Rozes un Valtera & Rapas grāmatnīcās, kinoteātros Rīga un K.Suns, galerijā Istaba un citur, internetā – www.apgadsmansards.lv. Žurnālu var abonēt Latvijas Pastā, abonēšanas centrā Diena un mājaslapā www.apgadsmansards.lv.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV