Otrdiena, 04.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Romāns, Romualds, Romualda;

Iznācis žurnāla "Dizaina Studija" novembra / decembra numurs

Renāte Vilnīte, 09.11.2010. 12:13 | komentāri (1)

Jaunākajā numurā lasi:
Iznācis žurnāla "Dizaina Studija" novembra / decembra numurs

NOTIKUMI
o Deviņdesmit Dailes gadi. Ilze Martinsone.

VIEDOKLIS
o Kas kļūs par kultūras patronu – valsts vai brīvais tirgus? Kā Latvijā mērāms "izstieptas rokas attālums" starp politiskiem lēmumiem un finansējumu kultūrai? Kā veidojusies kultūrpolitika ASV un ko prezidents Baraks Obama vēlas panākt šodien. Savā viedoklī dalās Dace Demir (Asst. prof., muzeoloģija, Oklahomas Universitāte).

TĒMA
o Diskusija par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pārbūves metu konkursa rezultātiem. Ilze Martinsone aptaujā gan žūrijas pārstāvjus, gan konkursa dalībniekus.
o Žurnāla "Dizaina Studija" 2010. gada numuru vāku dizaineri Sandijs Ruļuks, Kirils Kirasirovs, Dmitrijs "Zagga" Pavlovs, Zigmunds Lapsa un Miķelis Baštiks fiksējuši Latvijas vizītkarti jau nākamajam – 2011. gadam. Materiālu sagatavoja Anda Boluža.

TELPA
o Viss pa vecam, un labi, ka tā! Atskats uz dizaina mesi 100% Design 2010 Londonā. Sandra Krastiņa
o Helsinku dizaina nedēļas izraisītajās pārdomās par zelta vidusceļu starp formālismu un funkcionālismu dalās Alise Tīfentāle.

FORMA
o Lietuviešu arhitektu uzvara Latvijas Nacionālā mākslas muzeja piebūves metu konkursā rosina interesi arī par kaimiņvalsts dizainu. Ieskats Frankfurtes mesē Tendence. Sandra Krastiņa.
o Par to, kā dzīvosim 2050. gadā un kā to paredz Electrolux Design Lab 2010 konkursa laureāti pēta Anna Iltnere rakstā "Gudriem jābūt jau šovakar".

LAIKS
o Vēstures pārrakstīšanas procesiem, meklējot citādu kontekstu, pievērsusies Ieva Astahovska, iepazīstinot ar izstādi "UN CITI virzieni, meklējumi, mākslinieki Latvijā 1960–1984".

Žurnāla apjoms – 51 lpp. plus nozīmīgāko rakstu tulkojums angļu valodā.

Galvenā redaktore Sandra Krastiņa, galvenās redaktores asistente Renāte Vilnīte, redaktore Ilze Martinsone, "Dizaina skolas" redaktore Inese Pētersone, mākslinieki Rūta Briede, Artis Briedis.

Žurnāla izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

"Dizaina Studiju" var iegādāties preses kioskos, Jāņa Rozes un Valtera un Rapas grāmatnīcās, galerijā "Istaba", kā arī izdevniecībā "Neputns" un interneta veikalā www.neputns.lv.

Izdevējs:
Neputns, SIA
Tērbatas iela 49/51 – 8, Rīga LV–1011
T 7222647, 26593556
F 7292698 E dizainastudija@neputns.lv; dizainastudija@raktuve.lv; www.neputns.lv

Vāka dizainers – Miķelis Baštiks

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV