Svētdiena, 26.Jūnijs 2022. » Vārdadienas svin: Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis;

Iznācis žurnāla "Kino Raksti" rudens numurs

Kristīne Matīsa, 22.11.2012. 13:06

Žurnāla rudens numurā - Dāvis Sīmanis un Latvijas kino nacionālā identitāte, "Golfa straume zem leduskalna" un Maskavas kinofestivāls, Oberhauzene, Karlovi Vari un Venēcija, Latvijas Kinematogrāfistu savienība un "Telefilma-Rīga", Viktors Šildknehts un Oļģerts Kroders un vēl daudz citu aizraujošu tēmu.
Iznācis žurnāla "Kino Raksti" rudens numurs

Jaunajā žurnāla numurā intervēts režisors Dāvis Sīmanis, kura dokumentālā filma "Pēdējā tempļa hronikas" (par Gaismas pils tapšanu) nupat piedzīvojusi pirmizrādi un skatāma kinoteātru repertuārā, recenzēta spēlfilma "Golfa straume zem leduskalna", kas kinorepertuārā nonāca oktobrī un pieteikta sacensībai par ASV Kinoakadēmijas balvu Oskars labākajai ārzemju filmai. Valsts svētku gaisotnei atbilstošs ir arī Sanitas Grīnas pētījums par nacionālās identitātes meklējumiem Latvijas filmās – žurnālā lasāms pētījuma nobeigums (sākums KR vasaras numurā).

Žurnāla rudens numurs apkopo iespaidus par vasaras sezonas kinofestivāliem pasaulē – Oberhauzene, Karlovi Vari, Venēcija, arī Maskavas kinofestivāls, kur šogad konkursa skatē startēja divi Latvijas kopražojumi – "Vientuļā sala" un Golfa straume zem leduskalna. Maskavas festivāla kontekstā intervēts kinorežisors Andrejs Grjazevs – viņš uzņēmis dokumentālu filmu par akciju mākslas grupu Voina, un žūrija par šo filmu pamatīgi sastrīdējusies...

Žurnāla kinovēstures sadaļā publicēts pamatīgs Agra Redoviča pētījums par Latvijas Kinematogrāfistu savienības dibināšanas apstākļiem un pirmo kongresu, kas notika pirms 50 gadiem, 1962. gada oktobrī. Savukārt režisors un operators Rodrigo Rikards publicēšanai piedāvājis savas atmiņas par Latvijas Televīzijas kinogrupu Telefilma-Rīga, kam šoruden aprit 55. gadskārta.

Atzīmējot ievērības cienīgo faktu, ka akadēmiskajā portālā kinokultura.com izveidots Latvijas kinomākslai veltīts materiālu bloks, Līva Pētersone intervē portāla redaktori, kinozinātnieci dr. Birgitu Beumers, savukārt rudens skolas gaitu noskaņās Ieva Pitruka atceras savas bērnības kinofilmas.

Diemžēl atkal itin apjomīga izvērsusies rubrika In memoriam – kinomākslinieks Viktors Šildknehts, režisors un arī kinoaktieris Oļģerts Kroders, komponists Uldis Stabulnieks un franču kinorežisors Kriss Mārkers.

Jaunajā numurā atrodamas arī pastāvīgās rubrikas Jubilāri pasaulē un Jubilāri Latvijā, arī tests Ko tu zini par kino?.

Žurnāls Kino Raksti nopērkams preses tirdzniecības vietās, arī Jāņa Rozes un Valtera & Rapas grāmatnīcās, kinoteātrī K.Suns, galerijā Istaba, Satori un Lukabukas grāmatnīcās un citur, internetā – www.apgadsmansards.lv. Žurnālu var abonēt mājaslapā www.apgadsmansards.lv. Latvijas Kinematogrāfistu savienības veterāniem Kino Rakstu abonementu 2012. gadā dāvina kompānija Cinevera un apgāds Mansards.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV