Svētdiena, 26.Jūnijs 2022. » Vārdadienas svin: Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis;

Iznācis žurnāla „Kino Raksti” pavasara numurs

Kristīne Matīsa, 10.05.2013. 13:27

Līdz ar sauli un siltu laiku nāk arī žurnāla „Kino Raksti” pavasara numurs, kam šoreiz uz vāka ārkārtīgi simbolisks kadrs – izcilā Meistara Herca Franka roka iedvesmojošā un augšupceļošā žestā (foto autore Agnese Zeltiņa), ģeniālā režisora piemiņai žurnālā veltīti vairāki materiāli, arī paša Franka rakstīts apcerējums par Latvijas dokumentālo kino. Rubrikā In memoriam šoreiz arī plašāks pētījums par aktrises Veltas Līnes kinolomām.
Iznācis žurnāla „Kino Raksti” pavasara numurs

Žurnāla uzmanības centrā ir aktuālais Latvijas filmu repertuārs – Jāņa Norda filmu „Mammu, es tevi mīlu” recenzē četri autori, Ivara Tontegodes „Sēņotājus” analizē trīs recenzijas. Divas no tām rakstījuši Latvijā populāri kinoblogeri, ar šo faktu saistīta rubrika „Aktuālā tēma”, kas apskata kinoblogus Latvijas virtuālajā telpā un to, kā šajā telpā atspoguļots pašmāju kino.

Rubrikā „Latvijas intervija” šoreiz – Jāņa Norda filmas „Mammu, es tevi mīlu” producente Alise Ģelze, rubrikā Eiropas intervija – ar Latvijas līdzdalību uzņemtās un Kannu festivālā godalgotās spēlfilmas „Miglā” režisors Sergejs Lozņica.

„Kino Raksti” seko arī jaunumiem kinogrāmatu un DVD plauktos – kinozinātnieces Ingas Pērkones grāmatu „Tu, lielā vakara saule!” recenzē mākslas kritiķis Vilnis Vējš, bet Zane Balčus apskata DVD formātā izdoto Mikelandželo Antonioni dokumentālo filmu „Ķīna” (1972).

Jaunajā žurnālā atrodamas vēl daudzas tēmas – Berlināle (raksta Anita Uzulniece), buto deja uz ekrāna (Viktorija Eksta), slovēņu kino (Beāte Vītola), interaktīvas dokumentālās filmas internetā (Astra Zoldnere). Numurā atrodamas arī pastāvīgās rubrikas „Jubilāri pasaulē” un „Jubilāri Latvijā”, tests „Ko tu zini par kino?”.

Žurnāls „Kino Raksti” nopērkams preses tirdzniecības vietās, Jāņa Rozes un Valtera & Rapas grāmatnīcās, kinoteātrī K.Suns, galerijā Istaba, Satori un Lukabukas grāmatnīcās un citur, internetā – www.apgadsmansards.lv. Žurnālu var abonēt mājaslapā www.apgadsmansards.lv.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV