Svētdiena, 26.Jūnijs 2022. » Vārdadienas svin: Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis;

Iznācis žurnāla Kino Raksti dubultnumurs!

Easyget.lv, 07.02.2014. 11:17

Jaunais žurnāls Kino Raksti nāk klajā kā dubultnumurs 128 lappušu apjomā, rezumējot aizvadīto 2013. gadu un iesākot jauno, 2014. gadu.
Iznācis žurnāla Kino Raksti dubultnumurs!

Žurnāla aktuālā tēma – pārmaiņas filmu nozares vadībā un gada nogalē notikusī Latvijas Kinematogrāfistu savienības pilnsapulce. Rubrikā Latvijas intervija – producents Gatis Upmalis, kurš ar savu projektu Dvēseļu putenī sacēla vētru kinosabiedrībā un ārpus tās. Recenziju blokā – Pēteris Krilovs par filmām Atmodas antoloģija un Mana koka stāsts, Agris Redovičs par piecām dokumentālajām filmām LTV atbalstītajā ciklā Latvijas kods, vēl arī raksti par Latvijā uzņemto spāņu spēlfilmu Kosmonauts un apvienības Skilluminati pirmajām urbānā frīstaila filmām.

Ieskatoties 2014. gadā, Kino Raksti publicē īsu pārskatu par visiem kinodzīves notikumiem, kas sagaidāmi Rīgā kā Eiropas kultūras galvaspilsētā, plašāk aprakstot Rīgas Kino muzeja izstādi un filmu programmu Kino trofejas, savukārt Marta Bite skaidro, kas ir līdzdalības video un kā tas realizējas Nacionālā Kino centra organizētajā projektā Rīgas kino.

Rezumējot 2013. gada festivālu dzīvi, Anita Uzulniece raksta par Karlovi Variem, Monreālu un Toronto, Sanita Grīna – par Amsterdamas IDFA, kur pabija Ivars Seleckis ar filmu Kapitālisms Šķērsielā; Amanda Boka no 2Annu komandas intervē trīs Fantāzijas filmu festivālu vadītājus no Zagrebas, Londonas un Hāpsalu Igaunijā, bet Māris Prombergs no Kino Bizes Tallinas festivālā Black Nights satiek meksikāņu režisoru Alfredo Kastruitu.
Starptautiskas parādības ir arī avangarda kino, ar kuru iepazīstina kanādiešu režisors un lektors Pjērs Liks Vajankūrs (viņu intervē Dace Lea Briede) un somu videomāksliniece Eija Lisa Ahtila, kuras izstādi Helsinkos apskatījusi Kristīne Želve. Par pasaules kino raksta arī kinokritiķis Dmitrijs Rancevs, kura uzmanības lokā šoreiz Mihaels Haneke, Lorāns Kantē un Fransuā Ozons.

Žurnāls Kino Raksti 2013. gadu aizvada, atzīmējot vairākas šajā gadā nosvinētas jubilejas – muzikoloģes Ligitas Vidulejas ieguldījumu Latvijas kino vēsturē analizē Anita Uzulniece un Ingrida Zemzare, Tautas frontes dibināšanas kongresā
1988. gadā runu saka Juris Podnieks, bet kinoteātra Splendid Palace jubileju atzīmē Rīgas Kino muzeja komandas savāktās kinoteātra darbinieku atmiņas. Kinozinātniece Dita Rietuma atvēlējusi žurnālam apjomīgu fragmentu no savas nupat iznākušās grāmatas, atklājot, kur Latvijas filmās meklējams film noir; šajā žurnāla numurā arī noslēgums izsmeļošajam Agra Redoviča pētījumam par pēdām, ko Imants Ziedonis atstājis Latvijas kinematogrāfijā.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV