Piektdiena, 25.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Rauls, Rodrigo;

Par seksuālo kultūru Latvijā

Amella, 10.03.2009. 17:48

Latvijā valda seksuālās kultūras neizkoptība. Nu un pasakiet vel, ka tā nav... saprotams jau, ka Latvijā seksuālā revolūcija ir salīdzinoši nesen sākusies. Salīdzinoši ar pārējo pasauli, kur seksuālā revolūcija savus ziedu laikus piedzīvoja 20 .gs. 60 gados, lai cik tas dīvaini neliktos ar žurnāla "playboy'' iznākšanu.
Par seksuālo kultūru Latvijā

Savukārt Latvija savu seksuālo revolūciju vēl tikai piedzīvo. Salīdzinoši nesen pie mums ir sākuši runāt par seksuālajām minoritātēm, savukārt citur tās vairs neizraisa nekādas emocijas.. padomju gados taču seksa nebija..

Un līdz ar seksuālo revolūciju "Latvietis Parastais" jūtas mazliet "norāvies no ķēdes" un apjucis. Tiek ģenerēti n-tie iepazīšanās portāli seksuāli izsalkušajiem latvju bāleliņiem un tautumeitām. Tieši šajos seksuāla rakstura iepazīšanās portālos tiek meklēta tā ārējā brīvība, kura nu mums ir pavērusies. Bēdīgi, bet lielākoties tie ir tieši precēti ļautiņi, kuri meklē brīvību seksuālajās attiecībās. Jo - savās patstāvīgajās attiecībās viņi ir seksuāli nepiepildīti. Un ne jau šādi tādi, bet - ļoti pieauguši nobrieduši kungi un, nereti ,ari kundzes , kuri ir dzimuši tieši padomju laikā. Šeit nu rodas ļoti loģisks jautājums - kāpēc viņi ir šeit? Tam nu iemesls ir jau augstāk minētā seksuālā aizspriedumainība, nespēja atbrīvoties ar savu patstāvīgo partneri. Aplūkosim - sekas.

Vienkāršs piemērs iz dzīves - "sieviete ar kuru dzīvoju kopā ir frigida, viņa par To neliekas ne zinis..." un šeit nu ir  šīs sekas.. frigidu sieviešu ir ļoti maz (Frigida ir sieviete, kurai neizstrādājas pietiekams daudzums hormonu un ir menstruālā cikla traucējumi, tātad - nopietni veselības traucējumi.), patiesībā šādām dzimumvēsām sievietēm ir daudzi psiholoģiski cēloņi, piemēram, bailes palikt stāvoklī, arī no vīriešiem, arī bailes tikt nesaprastai. Šādos pāros, kur sieviete ir frigida bieži vien netiek izrunāts aktuālais, sieviete ir tikai pavarda sargātāja, uzturētāja, bet vīrietis ir mednieks, iekarotājs. reti kad pāri, kuri ir laulāti jau daudzus gadus, spēj izrunāt savas seksuālās vēlmes. Bieži vien tās tiek noklusētas. ‘'ai, lai jau paliek..'' šī frāze ienāk daudzu pāru ikdienas domās tieši seksuālajā dzīves aspektā. Pluss - sievietēm pēc 30 gadu vecuma -vēl ir saglabājušies Padomju laiku aizspriedumu: sievietei par savām vēlmēm runāt neklājas. Un sieviete arī nerunā, bet ciešs. Tātad - liela daļa dzimumvēso sieviešu ir vienkārši nesaprastas!!

Nu kāpēc, jūs - vīrieši, ar sievietēm nesarunājaties? Vai tiešām, pat esot laulībā ilgāku laiku, ir tik šausmīgi sarežģīti un neiespējami mīļoto sievieti, kuru jūs paši esat izvēlējušies, lai kopīgi dzīvotu un mīlētu viens otru, apsēdināt sev blakus un pie vīna glāzes kopīgi izrunāt sasāpējušos jautājumus? Jo, lielākā daļa sieviešu vienkārši kautrējas pateikt, kā viņai patīk un kas viņai patīk.

Diemžēl - arī vīriešus var piemeklēt sava veida frigiditāte. Vīrieša erekcijas nespēju jeb erektilo disfunkciju arī spēj izraisīt līdzīgi faktori kā sievietei frigiditāti . nav daudz vīriešu, kuru erekcijas traucējumus izraisa tikai fiziskie faktori, tie bieži kombinējas ar emocionālajiem faktoriem.

Vīrietis visu dzīvi dzīvo ar domu par seksu - veselam vīrietim nevajag nekādu ierosmi, lai tas jau būtu gatavs darboties. Savukārt - sievietei ir nepieciešams ierosinājums - seksuālā stimulācija. Ja vīrietis ir nomākts ar domu par nepatīkamo diagnozi, kuru nereti dēvē par impotenci, viņš pārstāj uzbudināt sievieti. Vīrietis «aiziet» no seksuālām rotaļām, glāstiem, no sev raksturīgā seksuālās uzvedības tipa. Viņš zina, kas uzbudina partneri, jo katram pārim šajā ziņā ir savi uzvedības modeļi. Taču, zinot, ka sievietes uzbudinājums prasīs aktīvu rīcību, viņš bailēs par savām seksuālajām spējām pamet šo seksuālo rotaļu pasauli, tā nerosinot arī sievietes interesi. Pazūd glāsti, mīļi un uzbudinoši vārdi... viss tikai tāpēc, ka viņš baidās atklāt savu vīrišķo nespēju. Savukārt sievietei, kuru neuzbudina, pazeminās seksuālā vēlēšanās, ar laiku tā vispār vairs nerodas...

Galvenais  - izrunāties.
Veiksmi - attiecībās.

Materiāls publicēts sadarbībā ar www.viriesi.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV