Pirmdiena, 28.Novembris 2022. » Vārdadienas svin: Rita, Olita, Vita;

Foto: Partizānu dārzkopības paraugstunda

EasyGet.lv, 08.04.2011. 10:55

Vakar kafejnīcā "Taka" platforma "DiPaDu" radošās darbnīcas un lekcijas formā  interesentus iepazīstināja ar partizānu dārzkopību (Guerrilla gardening).
Foto: Partizānu dārzkopības paraugstunda

Galerijas:

Partizānu dārzkopības aizsākumi meklējami 1973. gadā ASV, Ņujorkā, kad Liz Christy un aktīvistu grupa "Zaļie partizāni" apstādīja kādu pamestu zemesgabalu. Šī kustība guva sekotājus un nu jau kļuvusi populāra vairāk kā 30 valstīs. Aktīvisti cīnās par vides daudzveidību un ekoloģijas problēmu risināšanu, kā arī šī „urbānā agrikultūra" kalpo kā līdzeklis savas nostājas demonstrēšanai. 

Partizānu dārzkopība aizsāk darbnīcu un lekciju ciklu, ko Laikmetīgās Mākslas Centra programmas „Brigāde" ietvaros atbalsta Sorosa fonda-Latvija Ārkartas palīdzības fonds un organizē platforma ideju un zināšanu apmaiņai – "DiPaDu" jeb Dots pret dotu. Radošās darbnīcas notiks regulāri, vismaz divas reizes mēnesī, aptverot visdažādākās tēmas un tajās piedalīties ir aicināti visi interesenti.

Nākamā darbnīca notiks 14. aprīlī, kuras laikā tiks atklāta ceļojošās izstāde earth.re.create ,un tā turpinās iesākto ekoloģijas un vides tēmu. Dalībnieki varēs iesaistīties radošās darbnīcās, kopīgi meklējot radošus risinājumus- izlietotiem tējas maisiņiem, tetrapakām un citiem materiāliem. Tāpat varēs noskatīties video no organizācijas „Zaļā Brīvība" kolekcijas par izstādes tapšanu, ekoloģiju, patērētāju kultūru un ražošanas industrijām.

Foto autore Ieva Sveķe

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV