Pirmdiena, 28.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Sergejs, Svetlana, Lana;

Ko iesākt ar veco elektrotehniku, ja Ziemassvētku vecītis atnesis jaunu?

EasyGet.lv, 26.12.2012. 16:09

Jaunāks telefona modelis, lielāks vai papildiespējām bagātāks televizors, jaudīgāks matu fēns, ātrāks, plānāks un vieglāks dators - pēdējos gados Ziemassvētku dāvanu topā arvien stabilāku vietu ieņem elektropreces. Priecājoties par šīm dāvanām, bieži nezinām, ko iesākt ar vecajām lietām. Piedāvājam vairākas sociāli atbildīgas un videi draudzīgas iespējas, lai tehnika nenonāktu miskastē vai neiegultos pieliekamā kambara dziļākajā stūrī.
Ko iesākt ar veco elektrotehniku, ja Ziemassvētku vecītis atnesis jaunu?

Piecas iespējas – kur likt veco elektrotehniku:

1. Pajautā tuviniekiem, vai viņiem ir nepieciešama konkrētā prece, ja tā vēl ir lietojama. Iespējams, vecvecākiem noderēs senāka izlaiduma ierīce ar mazāk papildus funkcijām. Tā var būt arī laba un lietderīga dāvana jaunākajiem brāļiem, māsām, brālēniem un māsīcām, kuriem nereti gribas atdarināt vecākos un iegūt īpašumā tādas pašas lietas.

2. Ziedo tiem, kam tas patiešām ir nepieciešams, ja tehnika vēl ir labā stāvoklī un izmantojama sadzīvē! Vairāk par dāvanu saņemšanas prieku sniedz tikai došanas prieks. Ir daudz cilvēku un ģimeņu, kam nepieciešama palīdzība, tai skaitā strādājošas elektrotehnikas preces. Palīdzēsim.lv, Ziedot.lv, Latvijas Sarkanā Krusta un citas palīdzības organizācijas priecāsies par atbalstu!

3. Elektropreces labā stāvoklī iespējams arī pārdot par zemāku maksu! Galvenais - sniedz precīzu informāciju par preces nolietotību un atdod ar visām detaļām (vadiem, lādētājiem, akumulatoriem), lietošanas instrukciju un garantijas taloniem. Mūsdienās ir populāri interneta sludinājumi ar sociālo mediju starpniecību.

4. Nederīgu un neizmantojamu elektrotehniku nodod otrreizējai pārstrādei, rūpējoties par apkārtējo vidi un savu veselību! Bez maksas nododiet nolietoto elektrotehniku, riepas, kā arī izlietotās baterijas un akumulatorus videi kaitīgu preču atkritumu savākšanas punktos. Zvanot uz bezmaksas tālruni 80000515 uzzināsiet informāciju par tuvāko savākšanas punktu, turklāt Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji var pieteikt arī bezmaksas savākšanas iespēju – „Latvijas Zaļais elektrons" busiņš aizbrauks pakaļ nolietotajai elektrotehnikai līdz jūsu nama durvīm.

5. Apmaini tās elektropreču veikalos. Reizēm preču izplatītāji un ražotāji piedāvā nodot veco elektrotehniku, pretim saņemot dažādus bonusus – dāvanu karti, atlaidi u.tml. Arī šādi savāktā nolietotā elektrotehnika tiek nodota otrreizējai pārstrādei. Seko līdzi tirdzniecības vietu informācijai.

Labdarības organizācija Palīdzēsim.lv, kas radīts sociālā riska grupas grūtībās nonākušo cilvēku atbalstam, dibinātāja un vadītāja Ilze Skuja uzsver: „Mēs bieži saskaramies ar cilvēkiem, kam trūkst ikdienā lietojamu saimniecības lietu, tai skaitā, elektropreču. Piemēram, jaunajām māmiņām vai jauniešiem, kuri uzsāk patstāvīgu dzīvi, kā arī ģimenēm, kas ugunsnelaimē zaudējušas mājas. Turklāt mūsdienās daudzās skolās mājas darbus prasa iesniegt datorrakstā, neņemot vērā, ka visiem var nebūt pieejams dators. Svarīgākais, lai ziedotā tehnika ir izmantojama sadzīvē bez papildu remontdarbiem un ieguldījumiem!"

Savukārt sadzīvē neizmantojamo tehniku „Latvijas Zaļais elektrons" pārstāvis Ilgmārs Purmalis aicina nodot otrreizējai pārstrādei, lai nekaitētu videi un savai veselībai. „Latvijas iedzīvotāji pagaidām nav naski uz atkritumu šķirošanu un daudzi tiešām nezina, ka veco mikroviļņu krāsni vai sadauzīto monitoru miskastē mest nedrīkst. Labākais, ko šādā situācijā darīt, ir nodot lietas otrreizējai pārstrādei, kur profesionāļi parūpēsies par veselībai kaitīgo vielu neitralizēšanu un otrreizējo izejvielu ražošanu".

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV