Trešdiena, 12.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Klāra, Vizma;

Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” debitēs Amsterdamas Concertgebouw

Ieva Vītiņa, 10.12.2009. 13:22

Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” grupa ir devusies uz Nīderlandi, lai sestdien, 12. decembrī Amsterdamas Concertgebouw piedalītos Dž. Rosīni operas „Vilhelms Tells” koncertuzvedumā. Koris „Latvija” uzstāsies kopā ar Nīderlandes Radio filharmonisko orķestri, Nīderlandes Radio kori un solistiem diriģenta Paolo Olmi vadībā.
Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” debitēs Amsterdamas Concertgebouw

Koncerts notiks cikla „Sestdienas matinē” ietvaros. Šī būs kora „Latvija” debija izcilajā Concertgebouw zālē, kas savas akustikas dēļ tiek uzskatīta par vienu no pasaules labākajām koncertzālēm. Iespēja muzicēt šajā koncertzālē ir nozīmīgs notikums katram mūziķim. Šajā zālē regulāri notiek koncerti ar šī brīža talantīgāko mūziķu dalību, kā arī te ikdienā strādā un koncertē par pasaules labāko atzītais Karaliskais Concertgebouw orķestris un tā mākslinieciskais vadītājs Mariss Jansons.

Tradicionāli Concertgebouw notiekošie koncerti ir plaši apmeklēti, un tiem tiek pievērsta liela sabiedrības un mediju uzmanība.

Šis gads Valsts Akadēmiskajam korim „Latvija” ir bijis bagāts ar debijām dažādos starptautiski nozīmīgos pasākumos – Lucernas festivālā martā tika atskaņots A. Knaifeļa „8. psalms”; Reingavas festivālā -  R. Ščedrina opuss „Apzīmogotais eņģelis” (koncerts tika ierakstīts, un leģendārais leibls WERGO iecerējis izdot kompaktdisku). Berlīnes Mūzikas festivālā koncertēts ar 20. gadsimta mūzikas programmu. Rudenī tika aizsākta veiksmīga sadarbība ar Hamburgas Simfonisko orķestri, šī orķestra sezonas atklāšanas koncertā piedaloties B. Britena „Kara rekviēma” atskaņojumā maestro Džefrija Teita vadībā.

Plašāku informāciju par „Vilhelma Tella” atskaņojumu Concertgebouw var iegūt šeit:
http://www.concertgebouw.nl/page.ocl?pageid=4&dag=12&maand=12&jaar=2009

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV