Ceturtdiena, 28.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Spodris, Kārlis;

Valsts Akadēmiskais koris „Latvija" viesojas vasaras festivālos Eiropā

Ieva Vītiņa, 22.07.2010. 11:21

Valsts Akadēmiskais koris „Latvija" savu starptautisko mūzikas festivālu vasaras sezonu uzsācis, saņemot stāvovācijas Tallinā, Nargenas festivālā pēc Bēthovena 9. simfonijas atskaņojuma kopā ar diriģentu Tenu Kaljusti un starptautisku solistu kvartetu (Hanna Holgersone, Annelī Pēbo, Domeniks Vorners un Olivers Kūsiks). Nargenas festivāla idejas autors ir ievērojamais igauņu diriģents Tenu Kaljuste. Plašāku informāciju par festivālu var iegūt mājas lapā www.nargenfestival.ee.

Šodien, 22. jūlijā, Rīgā ierodas Kšištofs Pendereckis, lai konsultētu kori un Valsts Liepājas Simfonisko orķestri savu skaņdarbu interpretācijai, kas tiks atskaņoti noslēguma koncertā Dāvida Oistraha festivālā Pērnavā (www.oistfest.ee ) 23. jūlijā.

„Ir patiess prieks atkal tikties ar šo ievērojamo komponistu", saka kora direktors Māris Ošlejs, atceroties izcilo sadarbību, kad pirms vairākiem gadiem K. Pendereckis vadīja sava „Rekviēma" atskaņojumu Rīgas Domā. „Ne mazāk svarīgi korim ir atkalredzēšanās ar slaveno diriģentu Nēmi Jervi, ar kuru kopā tiks sagatavota nākamā programma Leigo festivālam (Igaunijā), Jonu Storgardu, gatavojot programmu kora debijai Helsinku festivālā, un Markusu Pošneru, gatavojoties Brēmenes Mūzikas festivālam, kurā koris muzicēs jau pēc atkārtota uzaicinājuma", turpina M. Ošlejs.

Jons Storgards šobrīd ir Helsinku Filharmoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Sadarbība ar viņu aizsākās 2008. gadā, kad koris pēc orķestra uzaicinājuma piedalījās R. Ščedrina koncertoperas „Apburtais ceļinieks" Skandināvijas pirmatskaņojumā Helsinkos.

Ar Markusu Pošneru jau ir bijusi sadarbība Kuenkā, pirmatskaņojot Ļeras Auerbahas „Krievu rekviēmu" Spānijā. Latvijas kultūras kontekstā nozīmīgs ir fakts, ka Markuss Pošners un Brēmenes filharmoniķi pirmatskaņojuši Pētera Vaska opusu „Credo".

(Plašāka informācija par Helsinku festivālu pieejama www.helsinginjuhlaviikot.fi, bet par Brēmenes Mūzikas festivālu: www.musikfest-bremen.de)

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV