Sestdiena, 05.Decembris 2020. » Vārdadienas svin: Sabīne, Sarma, Klaudijs;

LMB 2013 nominācija „Gada jaunais mākslinieks”

Easyget.lv, 21.02.2014. 16:14

Lielās mūzikas balvas 2013 nominācijai kategorijā „Gada jaunais mākslinieks” ir izvirzīta čelliste Gunta Ābele, koklētāja Laima Jansone un diriģents Jānis Liepiņš.
LMB 2013 nominācija „Gada jaunais mākslinieks”

Lielās mūzikas balvas (LMB) 2013 žūrijas locekle, muzikoloģe, LTV kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle stāsta: „Zem diriģenta Jāņa Liepiņa mīkstajām un aptverošajām plaukstām muzikālos ceļojumos dodas gan aizrautīgi nenogurstošas jauniešu balsis, gan tām uzticas pieredzējuši orķestra mūziķi ar instrumentiem rokās. Viņa vadībā jauniešu koris “Kamēr...’’ paveica varoņdarbu un pārsteidza Latvijas kultūras telpu ar korim speciāli rakstīto Džona Lutera Adamsa darbu “Svētā vēja dziedājumi’’ Tabakas fabrikā, uzburot krāšņu dabas ainu ar daudzveidīgām putnu un vēja balsīm, kā arī atkāroti plūca uzvarētāju laurus vienā no visaugstākā līmeņa koru konkursiem pasaulē Eiropas Grand Prix. Ar pārliecinošiem orķestra vadības grožiem Jānis iepriecināja pie Sinfonietta Rīga diriģenta pults Cēsu Mākslas festivālā jauneklīgi dzirkstošajā Prokofjeva 1. simfonijas lasījumā. LNSO Valsts svētku koncertā latviešu simfoniskās mūzikas klasikas lappuses Jāņa interpretācijā izskanēja piepildītas ar svaigu enerģiju un patiesu sirsnību. Jaunu vēsmu Latvijas simfoniskās mūzikas telpā Jānis Liepiņš ienesa, ap sevi pulcējot topošos profesionāļus orķestrī “Draugi un Domubiedri’’ un atskaņojot jauno komponistu simfoniskās partitūras. Viņa trumpji ir latviski silta vienkāršība, inteliģenta muzikalitāte, nesatricināma stabilitāte un skaidra vīzija par diriģenta virsuzdevumu un mērķi uz skatuves. Latvijai aug diriģents augstā vērtē.”

Laima Jansone ir unikāls meteorīts pie mūzikas debesīm, ko nevar īsti ielikt nevienā plauktiņā. Koklētāja, entomuzikoloģe, komponiste, kura vienu no latviešu skaniskās identitātes simboliem ar starptautiskiem apgriezieniem padarījusi par laikmetīgi spilgtu un aktuālu izteikšanās un domāšanas veidu. Viņas māksla pāraug klasiskās, tautas, džeza, etnoroka un pasaules mūzikas žanru robežas, jo Laimas muzikālā personība ir kas vairāk par vārdos definējamu rāmi: brīvība, oriģinalitāte, aizrautība, dauzonīgums,” uzskata muzikoloģe Ieva Rozentāle.

Par čellisti Guntu Ābeli Ieva Rozentāle saka: „Ar savu sulīgo un spēcīgo čella skanējumu viņa dziļi iedzīvina nošu partitūras stāstu. Gunta nāk no mūziķu dinastijas, pasaules elpu guvusi Bāzeles akadēmijā un orķestrī Kremerata Baltica. Latvijas klausītājiem Gunta pagājušā gadā uzmirdzēja kamermūzikas programmā kopā ar pianisti Elīnu Bērtiņu Rīgā un Siguldā, kā arī piesaistīja uzmanību ar savu emocionāli piesātināto Roberta Šūmaņa čella koncerta lasījumu. Mūziķe, kas sevi spilgti pierādījusi un liks par sevi runāt.”

Kopš 2011. gada Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremoniju un svinīgo koncertu atbalsta pasaulē labi pazīstamais konjaka nams Hennessy. Kategorijas “Gada jaunais mākslinieks” laureātam Hennessy piešķirs naudas balvu profesionālajai izaugsmei.

Lielās mūzikas balvas 2013 pasniegšanas svinīgā ceremonija notiks 4. martā Latvijas Nacionālajā operā, to tiešraidē atspoguļos LTV1 un LR3 “Klasika”.

Lielo mūzikas balvu organizē VSIA “Latvijas Koncerti” sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Foto: Laima Jansone. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV