Piektdiena, 26.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Rūsiņš, Sandris, Alīna;

„Žalgiris” spēlēs finālā

Gatis Kreceris, 21.04.2007. 08:00

SEB BBL „Final four” (Arēnā Rīga) pirmajā pusfināla spēlē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Kauņas „Žalgiris” basketbolisti, kuri sagrāva „Šiauliai” vienību ar 105:72. Līdz ar to sestdien „Žalgiris” spēlēs finālā, savukārt „Šiauliai” cīnīsies par trešo vietu.

Mača sākumā Žalgiris ieguva graujošu pārsvaru 15:0. Šiauliai basketbolisti savus pirmos punktus guva pēc nospēlētām vairāk kā 5 minūtēm. Jau ceturtdaļas otrajā pusē Šiauliai bija atguvušies no sākuma šoka un sāka spēlēt veiksmīgāk. Atlikušajās 5 minūtēs Šiauliai guva 11 punktus savukārt Žalgiris spēlētāji piecus. Rezultāts pēc pirmās ceturtdaļas bija 20:11.

Otrās desmitminūtes sākumā abas komandas uzbruka ar augstu metienu procentu. Pirmos 9 punktus Žalgiris basketbolisti guva ar tālmetieniem. Ceturtdaļas vidū spēles temps kļuva ātrāks, kurā labāk jutās Žalgiris spēlētāji. Pirmo puslaiku, balti zaļajās formās tērptie, basketbolisti noslēdza ar 15 punktu pārsvaru. 44:29.

Otrajā puslaikā - balti zaļie turpināja graut pretiniekus, veiksmīgi darbojās visi 3 Žalgira centra spēlētāji, kuri arī sagādāja lielākās galvas sāpes Šauļu vienībai. Trešo ceturtdaļu abas komandas noslēdza pie rezultāta 75:52.

Ceturtajā ceturtdaļā laukumā aina būtiski nemainījās, Žalgiris pārliecinoši gāja pretī finālam. Ceturtās desmitminūtes vidū - balti zaļo pārsvars sasniedza jau 35 punktus. Mača beigās Žalgiris treneris spēlē iesaistīja komandas tālākos rezervistus, tādējādi dodot iespēju uzspēlēt visiem spēlētājiem. Spēles beigu rezultāts 105:72.

Kauņas "Žalgiris" - Šiauliai 105:72 (20:11, 24:18, 31:23, 30:20)

Žalgiris: Beard 20, Woods 13, Popovic 13, Jankunas 11, Mottola 8, Collins 8, Milaknis 8, Maciulis 8, Machado 6, Ginevicius 5, Kalnietis 5

Šiauliai: Cepulis 16, Masiulis 14, Pakamanis 11, Mazutis 9, Ruikis 5, Klimavicius 5, Pauliukenas 5, Kieza 5, Vaiciunas 2