Piektdiena, 26.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Rūsiņš, Sandris, Alīna;

Arī šogad par Latvijas čempioniem kļūst VK "Lāse/Robežsardze" volejbolisti

Gatis Kreceris, 23.04.2007. 09:00 | komentāri (8)

Latvijas volejbola čempion titulu sērijas ceturtajā spēlē sev nodrošināja VK "Lāse/Robežsardze", kura pārspēja SK „Rīga” komandu ar 3:0 (25:22, 32:30, 25:22). Rezultāts sērijā 3:1.

Mača pirmo punktu ar spēcīgu servi guva Lāses komandas uzbrukuma līderis Gundars Celitāns. Seta sākumā cīņa ritēja līdzīgi, par ko liecināja rezultāts. Līdz pirmajam tehniskajam pārtraukumam 6x tika fiksēts neizšķirts rezultāts. Arī pēc pārtraukuma spēkošanās ritēja līdzīgi kā pirms tā. Nevienai no komandām neizdevās atrauties. Pie otrā tehniskā pārtraukuma 2 punktu pārsvars piederēja „robežsargiem” 16:14. Pēc pārtraukuma Ivars Kovals Lāsei panāca 3 punktu pārsvaru, kas līdz šim bija lielākā starpība, ko kāda no komandām bija panākusi. Seta beigu daļā meistarīgāk nospēlēja „robežsargi”, kuri varēja svinēt uzvaru ar 25:22.

Otrā seta sākums aizritēja līdzīgi, kā tas bija pirmajā setā. Pie tehniskā pārtraukuma minimāls pārsvars piederēja „robežsargiem” 8:7. Seta vidusdaļā veiksmīgāk darbojās SK „Rīga” spēlētāji, kuri panāca pat 4 punktu pārsvaru 15:11, taču „robežsargi” nedomāja padoties un lēnām sāka atspēlēties. Jau pie rezultāta 20:19, kad vadībā atradās „robežsargi” pusminūtes pārtraukumu bija spiests pieprasīt Vitālijs Birjukovs. Turpinājumā spēle ritēja punkts punktā, 19:19, 20:20, 21:21, 22:22, 23:23, 24:24, 25:25, 26:26, 27:27, 28:28, 29:29, 30:30. Seta pēdējos 2 punktus, ne bez veiksmes palīdzības guva „robežsargi”, līdz ar to izcīnot uzvaru arī otrajā setā, 32:30.

Jau trešā seta sākumā toni noteica „robežsargi”, kuriem pie tehniskā pārtraukuma bija dubults pārsvars 8:4. Arī seta turpinājumā veiksmīgāk spēlēja Lāse, lai gan SK „Rīga” seta beigu daļā pievilka līdz minimumam 22:21, taču iedzinējiem spēles gaitu tomēr neizdevās vērst sev par labu un līdz ar to SK „Rīga” piedzīvoja zaudējumu setā, spēlē un visā sērijā. Trešā seta beigu rezultāts 25:22.

Par mača zvaigznēm tika atzīti: zaudētājiem Austris Štāls, uzvarētājiem Armands Celitāns.

Savukārt šīs spēles simpātijas balvu – 600 latu vērtu čeku, ko pasniedza portāls easyget.lv sadarbībā ar moduļu mēbeļu ražotāju Accenta, izpelnījās SK „Rīga” komandas kapteinis Tomass Kalniņš.

Interesanti, ka visās četrās finālsērijas spēlēs uzvarētājs tika noteikts trijos setos.