Sestdiena, 18.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Inese, Inesis, Ēriks;

"Liepājas Lauvas" līdzīgā spēlē piekāpjas "VEF Rīga" komandai

Mārtiņš Kozlovskis, 08.03.2010. 09:45

Sestdien, 6. martā, Latvijas Basketbola līgas spēli savās mājās aizvadīja "Liepājas Lauvas" basketbolisti, kas līdzīgā spēlē beigās ar rezultātu 71:84 (25:19, 16:16, 12:19, 18:30) atzina pašreizējo čempionāta līderu "VEF Rīga" komandas pārākumu.

Abām komandām šī bija ceturtā savstarpējā tikšanās reize šajā sezonā. Divas no trijām līdzšinējām spēlēm tika aizvadītas MasterCard BBL ietvaros. Vispirms, sezonas pirmajā spēlē Liepājā „VEF” triumfēja ļoti pārliecinoši (57:95), taču katra nākošā cīņa rīdziniekiem bija aizvien smagāka. Novembra sākumā Valda Valtera padotie uzvarēja ar (73:84), taču pēdējā abu komandu spēlē janvāra beigās „VEF” izcīnīja uzvaru tikai pašā mača galotnē (64:67).

Līdzīga cīņa izvērtās arī šajā mačā un jāsaka, ka lielākoties vadībā turējās tieši Liepājas basketbolisti. Pēc pirmajām desmit minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja 25:19 par labu mājiniekiem un tāds pats pārsvars „Lauvām” saglabājās dodoties arī garajā pārtraukumā – 41:35.

Veiksmīgi „Lauvas” turpināja spēlēt arī trešajā ceturtdaļā un pēc Uģa Viļuma tālmetiena liepājnieku pārsvars sasniedza deviņus punktus – 46:37. Taču atlikušajā laikā mājiniekiem tik labi nesekmējās un Valda Valtera padotie spēja rezultāta starpību samazināt, turklāt, nepilnu minūti pirms trešās ceturtdaļas beigām notika vadības maiņa – 53:54.

Diemžēl ļoti neveiksmīgas izvērtās izšķirošās ceturtdaļas pirmās trīs minūtes, kuru laikā „VEF” basketbolisti paspēja iekrāt 10 punktu pārsvaru. Atlikušajā laikā „Lauvām” vairākkārtīgi izdevās rezultāta starpību samazināt līdz astoņiem punktiem, bet tas arī bija viss un „VEF” basketbolistiem izdevās izcīnīt savu septīto uzvaru šajā LBL sezonā – 71:84.

Rezultatīvu sniegumu liepājniekiem nodemonstrēja lietuviešu leģionārs Laimonas Kiselius, kurš šajā mačā izcēlās ar 21 gūtajiem punktiem. Savukārt, pretiniekiem labākais bija Alekss Renfro, kura rēķinā 20 gūtie punkti.

Nākošās spēles „Lauvas” aizvadīs MasterCard BBL līgas ietvaros. Vispirms, otrdien, 9. martā, izbraukumā būs jātiekas ar BK „Ventspils” basketbolistiem, bet pēc tam piektdien, 12. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā viesosies „Kalev/Cramo” basketbolisti. Spēles sākums pulksten 18:00.