Trešdiena, 15.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Sofija, Taiga, Airita, Arita;

„Liepājas Metalurgs” zaudē un sērijā neizšķirts – 1:1

Mārtiņš Kozlovskis, 12.04.2010. 10:57

Svētdien, 11. aprīlī, otro Latvijas Sieviešu Basketbola līgas „mazā fināla” spēli par 3. vietu aizvadīja „Liepājas Metalurgs” basketbolistes, kas visai līdzīgā spēlē savu skatītāju klātbūtnē ar rezultātu 61:75 piekāpās „RTU Merks” komandai, tādējādi rezultāts sērijā kļuva neižķirts – 1:1.

Gaidāmā spēle solījās būt smaga, neskatoties uz to, ka pirmajā spēlē Rīgā liepājnieces triumfēja ar 15 punktu starpību (65:50) un šī spēle lielā mērā varēja kļūt par lūzuma punktu šo komandu duelī.

Spēle iesākās ar „Metalurgs” izteiktu pārsvaru un jau pēc nospēlētām četrām minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja 10:2 par labu mājiniecēm. Turpinājumā viešņas spēja atgūties, bet pēc pirmajām desmit minūtēm joprojām septiņu punktu vadībā atradās liepājnieces – 18:11.

Otrā ceturtdaļa iesākās ar „RTU Merks” izrāvienu, kā rezultātā liepājnieces bija spiestas doties minūtes garajā apspriedē. Tas komandai acīmredzami nāca par labu un atkal spēlē tika atgūta vadība un lielajā pārtraukumā mājinieces devās pie trīs punktu pārsvara – 31:28.

Diemžēl šīs spēles lūzums notika spēles otrajā puslaikā, kur „RTU” komanda no mīnus trīs spēja panākt plus deviņi. Atlikušajā laikā „Metalurgam” pārsvaru samazināt neizdevās un beigu beigās tika piedzīvots zaudējums ar rezultātu 61:75, tādējādi rezultāts sērijā kļuva neizšķirts – 1:1.

Uzvarētājām veiksmīgu spēli aizvadīja komandas līdere Ilze Gotfrīda, kura izcēlās ar 27 gūtajiem punktiem. Savukārt, liepājniecēm ierasti rezultatīvi spēlēja Sabīne Niedola, kura šoreiz guva 23 punktus.

Nākošo spēli abas komandas aizvadīs Rīgā, 13. aprīlī, taču pēc tam abas komandas atgriezīsies Liepājā, 16. aprīlī, kur iespējams tiks aizvadīta arī pēdējā cīņa.

LSBL otrā spēle par bronzu (11. aprīlis)

„Liepājas Metalurgs” – „RTU-Merks” 61:75 (18:11, 13:17, 10:18, 20:29)

„Liepājas Metalurgs”: Niedola 23 (19 atl.b.), Simanoviča 8, Pelše 8, M.Līne 7, Bauze 6, Pinstere 6, Z.Alilujeva 2, L.Alilujeva 1, Zuzāne, Zdanovska, D.Līne, Nazarova

„RTU Merks”: Gotfrīda 27 (9 atl.b.), Langenfelde 14, Pavlovska 13, Malkevica 9, Lazdeniece 7, Štauere 5, Mača, Pokšāne.