Pirmdiena, 20.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Venta, Salvis, Selva;

Noslēdzies pirmais Baltijas čempionāta posms Endurokrosā

Agnese Evarsone, 12.04.2010. 15:51

Aizvadītās nedēļas nogalē, Lietuvas pilsētas Untena apkārtnē, notika šīs sezonas pirmais Baltijas čempionāta posms Endurokrosā. Kopumā sacensībās piedalījās 90 sportisti no visas Baltijas un tika izcīnītas uzvaras 12 dažādās motociklu un kvadraciklu klasēs.

Baltijas čempionāta ieskaites jaunākajā 85 cc klasē, pirmo vietu izcīnīja Lietuvas sportists Tomanas Giedrius. E1 klasē pirmā vieta Latvijas jaunajam un daudzsološajam sportistam Edgaram Siliņam. E2 klasē un 2 stundu ilga brauciena kopvērtējumā uzvarēja Jānis Vinters, kurš pēc smagas muguras traumas atkal veiksmīgi atgriezies motosportā. E3 klasē pirmais Jāņa brālis, pieredzējušais Dakāras rallijreida braucējs Einārs Vinters, kurš par veselu apli apsteidza savu sekotāju Igaunijas sportistu Tonu Kallast. Senioru klasē ātrākais Latvijas pārstāvis Arvis Bumbiers, bet Kvadru Open klasē ar pusminūtes pārsvaru vietu uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena izcīnīja Kaspars Kangur no Igaunijas.

Baltijas kausa izcīņas klasēs veiksmīgākie izrādījās Lietuvas sportisti, kuri uzvarēja trijās no sešām klasēm: Rallija klasē Trepenas Rimantas, Veterānu Duonelavičius Ričardas, bet Kvadru C klasē Lukosevic Pavel. Hobiju klasē uzvarētājs Brecher Ermo no Igaunijas, C klasē pirmais Egīls Novickis no Latvijas. Kvadru ATV 4x4 klasē ātrākais šoreiz Raadik Taavi no Igaunijas.

Nākošais Baltijas čempionāta Endurokrosā posms notiks 12. jūnijā Kauņā, bet jau 8. maijā paredzēts pirmais Latvijas čempionāta endurokrosā posms, kas notiks Jelgavas novada Ozolniekos.