Sestdiena, 04.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Viola, Vizbulīte, Vijolīte;

Latvija iegūst Eiropas bronzu

Mārtiņš Kozlovskis, 26.07.2010. 09:29

Svētdien, 25. jūlijā, lielisku panākumu U20 Eiropas čempionātā basketbolā sievietēm izcīnīja mūsu Latvijas basketbola izlase, kas atspēlējot pat 17 punktu deficītu, mača galotnē pārspēja Francijas komandu ar rezultātu 53:49.

Spēles cena bija vairāk nekā augsta – būt vai nebūt medaļnieku sarakstā. Diemžēl sākums nebija no tiem veiksmīgākajiem, jo ceturtdaļas vidū rezultāts vēstīja jau itin nepatīkamo – 0:9. Arī turpinājumā nekas būtisks nemainījās un francūzietes ar katru mirkli palielināja savu pārsvaru, kas vienu brīdi sasniedza pat 17 punktus (14:31).

Otrajā ceturtdaļā mūsējām izdevās spēli nedaudz līdzsvarot, taču joprojām dodoties lielajā pārtraukumā mīnus 12 – 19:31.

Pēc pārtraukumā laukumā uznāca pilnīgi cita Latvijas izlase. Ilgu laiku nekādi neizdevās pietuvoties, taču ļoti veiksmīgas izrādījās ceturkšņa pēdējās minūtes. Mūsu basketbolistes spēja pietuvoties līdz pat 4 punktu atstatumam un šķita, ka spēles gaita ir pilnībā lauzta.

Tā tas arī notika un nepilnas četras minūtes pirms spēles pamatlaika beigām Anete Klintsone ar tālmetienu pirmo reizi spēlē vadībā izvirzīja mūsējās (45:42). Atlikušajā laikā mājinieces iniciatīvu pretiniecēm negrasījās atdot un burtiski salauza francūzietes izcīnot uzvaru ar rezultātu 53:49, tādējādi kļūstot par U20 Eiropas čempionāta bronzas godalgas ieguvējām.

Otro spēli pēc kārtas par rezultatīvākajām spēlētājām mūsu komandas rindās kļuva Anete Šteinberga un Sabīne Niedola, kuras šajā mačā guva, attiecīgi, 14 un 12 punktus. Pretiniecēm 11 punkti Mintes kontā.

Uzreiz pēc bronzas spēles tika aizvadīta arī fināla spēle starp Krievijas un Spānijas komandām. Jāsaka godīgi, ka šis mačs bija ne mazāk spraigs. Dramatisku uzvaru tikai ar viena punkta starpību izcīnīja Krievijas izlase – 75:74, tādējādi kļūstot par 2010. gada Eiropas čempionēm.