Ceturtdiena, 02.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds;

FMX Latvijas Grand Prix triumfē spānis Miraless

Elvijs Lazdiņš, 25.10.2010. 10:17

Sestdien, 23. oktobrī, Arēnā Rīgā notikušajā Pasaules Motofrīstaila čempionāta septītajā posmā jeb FMX Latvijas Grand Prix izcīņā triumfējis viens no šī sporta veida pazīstamākajiem pārstāvjiem - spānis Hosē Miraless, kurš ārkārtīgi sīvā un galvu reibinošu triku pārbagātā cīņā spēja pārspēt savus konkurentus.

Kvalifikācijas sacensībās labakais izrādījās francūzis Braiss Izo, kurš apsteidza pašreizējo kopvērtējuma līderi Liboru Podmolu, kurš gan startēja par spīti savainojumiem, par 11 punktiem. Trešo vietu ar 370 punktiem ieņēma Hosē Miraless. Pašreizējais pasaules čempions Remijs Bizārs samierinājās ar ceturto vietu, bet abas atlikušās vietas uz finālsacensībām ieguva amerikānis Brodijs Vilsons un čehs Petrs Pilats.

Pēc kvalifikācijas norisinājās Race & Style sacensības, kurās uzvaru izcīnīja Braiss Izo, finālā pārspēdams čehu Martinu Korēnu. Augstlēkšanā labākais izrādījās vienīgais Āfrikas kontinenta pārstāvis sacensībās, bostvānietis Alesteirs Saijers, kurš spēja pārlekt 8,5 metrus augstai barjerai. Jāatzīmē, ka šajā disciplinā dalību ņemt nevarēja Masimo Biankončinī, kurš guva savainojumu kvalifikācijas sacensībās – līdz ar to Saijersa vienīgais pretinieks bija Lukašs Veiss no Vācijas.

Nevar nepieminēt arī skatītāju milzīgas ovācijas izraisošo, lokāla mēroga sasniegumu – Mārtiņš Aleksandrovičs, kurš, kā jau iepriekš tika ziņots, divas nedēļas pavadīja Spānijā trenējoties, spēja sasniegt cerēto, proti, viņš kļuva par pirmo latvieti, kurš spējis uzmest backflip.

Finālsacensības uzsāka Pilats, kurš gan 'karstajā krēslā' ātri vien tika nomainīts, jo Vilsons savāca krietni lielāku punktu skaitu – attiecīgi, 375 un 344. Bizārs nespēja parādīt pietiekoši labu sniegumu lai ieņemtu vietu uz krēsla, bet to spēja spānis Miraless, kurš beigu beigās arī tur palika līdz pašām beigām, jo ne Podmols, ne Izo nespēja savākt labāku rezultātu.

Rezultātā par FMX Latvijas Grand Prix uzvarētāju ar 386 punktiem kļuva Barselonā dzimušais Hosē Miraless, bet otro un trešo vietu ieņēma, attiecīgi, Brodijs Vilsons un Braiss Izo. Miralesam uzvara ļāva arī ieņemt pirmo vietu Pasaules kopvērtējumā, bet viņa tuvākie sekotāji Izo un Podmols nu dala otro vietu.

Nākamais, astotais, Pasaules Motofrīstaila posms norisināsies 20. novembrī Čehijas pilsētā Ostravā.