Trešdiena, 08.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Staņislava, Staņislavs, Stefānija;

„Liepājas Lauvas" pagarina „LU" zaudējuma sēriju

Mārtiņš Kozlovskis, 16.12.2010. 12:31

Trešdien, 15. decembrī, Latvijas basketbola līgas 1. divīzijas pēdējo 2010. gada mājas spēli aizvadīja „Liepājas Lauvas" basketbolisti, kas Liepājas Olimpiskajā centrā ar rezultātu 85:75 pārspēja „LU" komandu, tādējādi pagarinot viesu zaudējuma sēriju līdz 11 spēlēm.

Abas komandas šajā sezonā jau reizi krustoja šķēpus Rīgā. Tajā krietni vien pārāki bija liepājnieki, kuri „LU" komandu sarūgtināja ar rezultātu 75:54. Jāatzīst, ka „LU" basketbolistiem uzvaras garšu šajā sezonā tā arī vēl nav izdevies sajust un izņēmums nebija arī pēc šīs spēles.

Spēli, par pārsteigumu, krietni vien labāk iesāka viesi, kuri vienu brīdi atradās vadībā pat ar 10 punktu pārsvaru (4:14 un 11:21). Tomēr otrajā ceturtdaļā „Lauvas" spēja lauzt mača gaitu un pārņemt vadību spēlē. Dodoties lielajā pārtraukumā jau plus 3 liepājniekiem – 48:45.

Pēc pārtraukuma komandas tik būtiskus izrāvienus vairs neveica un spēle ritēja daudz līdzīgākā gultnē. Pirms pēdējām desmit minūtēm mājinieki rezultāta starpību spēja palielināt vēl par sešiem punktiem un šķita, ka uzvara šajā vakarā nekur neizpaliks.

Tomēr nepilnu minūti pirms spēles pamatlaika beigām „LU" pietuvojās bīstami tuvu, tikai divu punktu atstatumā. Taču pēdējais galavārds piederēja „Lauvām" un Jevgēņijs Kosuškins realizēja divus tālmetienus, tādējādi saliekot visu pa plauktiņiem – 85:75 devītā liepājnieku uzvara.

„Liepājas Lauvas" rindās 24 punktus guva Raimonds Vaikulis, bet ar 16 punktiem izcēlās Jurijs Aleksejevs. Pretiniekiem labākais bija Žanis Peiners, kura rēķinā 21 gūtie punkti. Ar 16 punktiem izcēlās, vēl iepriekšējā sezonā Liepājā spēlējošais, Edmunds Tukišs.

Pateicoties „Lauvas" uzvarai un „VEF Juniors" zaudējumam BK „Barons" komandai, liepājnieki LBL turnīra tabulā ir nostiprinājušies 2. vietā. Savukārt, „LU" komanda ar 11 zaudējumiem tikpat aizvadītajās spēlēs atrodas pārliecinošā pēdējā 9. pozīcijā.