Otrdiena, 07.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Henrijs, Jete, Henriete;

Rallijsprintā ''Alūksne 2011'' pārliecinošu uzvaru izcīna Vorobjovs/Zicāns

Gatis Liepiņš, 10.01.2011. 12:42

8. javārī noslēdzās šī gada sezonas pirmās rallija sacensības - rallijsprints ''Alūksne 2011'', kuras līdz šim vēl nebija iekļautas Latvijas rallija un rallijsprinta kalendārā. Par uzvarētājiem Alūksnē kļuva Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns.

Šajā rallijsprintā uz starta stājās 29 ekipāžas, kuru vidū bija braucēji gan no Latvijas, gan Krievijas, gan Igaunijas, gan arī no Lietuvas. Kopā ekipāžām bija jāveic seši ātrumposmi – trīs dopi pa divām reizēm. Pirmajā 7,5 kilometrus garajā posmā ātrākie bija Vorobjovs/Zicāns, kamēr neveiksmīgs šis posms izvērtās M.Sviļa/A.Aizsilnieka ekipāžai, kura izslīdēja no trases un palika dziļā kupenā. Lai tiktu atpakaļ trasē, ekipāžai kopā ar skatītājiem bija nepieciešama apmēram pusstunda. Otrais posmā palika Vasilijs Grjazins, bet trešais Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons, kuri šajā rallijsprintā pārstāvēja ''ASRT'' komandu. Otrajā posmā ātrākie bija alūksnieši Z.Kalniņš/Ģ.Dombrovskis, kuri par 0,9 sekundēm apsteidza Vorobjovu/Zicānu. Pēc trīs dopiem līderi bija Vorobjovs/Zicāns, kuri par 13,4 sekundēm bija priekšā M.Neikšānam/Jēkabsonam.

Pēc servisa parka pilotiem atkārtoti bija jāveic jau iepriekš veiktie posmi. Ceturtajā posmā ātrākie bija M.Neikšāns/Jēkabsons, kuri kopvērtējumā nedaudz pietuvojās Vorobjovam. Taču atlikušajos divos posmos vairs nekas būtiski nemainījās un Vorobjovs/Zicāns varēja svinēt pārliecinošu uzvaru. Otrie absolūtajā kopvērtējumā palika M.Neikšāns/M.Jēkabsons (+15,8), bet trešie, zaudējot 28,7 sekundes, palika V.Grjazins/G.Troškins. 4WD+ klasē par prieku vietējiem līdzjutējiem triumfēja Z.Kalniņš/Ģ.Dombrovskis, 2WD open klasē ātrākie bija Zintis Mezītis/Agris Kārkliņš, 1600+ klasē pirmie N.Otomers/A.Tamms, bet 1600 klasē pirmā vieta rallijsprinta debitantiem Kasparam Kolam un Zintim Kolam, kuriem ''Alūksne 2011'' bija tikai otrās sacensības. Kopā finišu sasniedza 21 ekipāža.