Sestdiena, 04.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Viola, Vizbulīte, Vijolīte;

Noslēgusies Latvijas Frisbija čempionāta telpās regulārā sezona

Dainis Jakovels, 29.03.2011. 12:49

Nedēļas nogalē tika noslēgta Latvijas Frisbija čempionāta telpās 2010/2011 regulārā sezona vīriešu grupā. Kopvērtējuma tabulas augšgalā ar 15 uzvarām 16 spēlēs ierindojās pērnā gada čempionvienība „Hadcore Ultimate" (Rīga), otrajā vietā „Wild Things" (Salaspils) ar 13 uzvarām, bet trešie „Flying Worms" (Ventspils) ar 12 uzvarām.

26. martā Ogres 1. vidusskolas sporta hallē tika aizvadīts pirmspēdējais frisbija čempionāta posms. Dienas centrālajā spēlē tikās turnīra tabulas augšgala komandas „Hardcore Ultimate" un „Wild Things" – rīdzinieki jau no cīņas sākuma spēja pārņemt spēles iniciatīvu, dodoties puslaikā ar rezultātu 7:3. Arī spēles turpinājumā laukumā dominēja „Hardcore Ultimate", izcīnot pārliecinošu uzvaru – 13:7.

Dienas neveiksminieku lomā nokļuva komanda „Ultimate Decision" (Rīga), kas piedzīvoja divus zaudējumus ar minimālu rezultāta starpību 12:13 pret divām citām turnīra tabulas augšgala vienībām „Wild Things" un „Flying Worms". Pirmajā spēlē starp Rīgas un Salaspils vienībām sākumā precīzāk spēlēja „Wild Things", nodrošinot 3 punktu pārsvaru puslaikā (7:4), tomēr turpinājumā „Ultimate Decision" spēja atgūties un pārņemt vadību (9:8). Spēles izskaņā veismīgāk spēlēja salaspilieši, kas atguva vadību un nosargāja līdz beigām – punktu cīņai pielika Gatis Mūsiņš (#13) pēc Reiņa Otisona (#18) piespēles, panākot 13:12. Otrajā cīņā starp Rīgas un Ventpsils komandām sākas punkts punktā, tomēr puslaikā ar 2 punktu pārsvaru (7:5) devās „Flying Worms". Arī turpinājumā ventpilnieki saglabāja šo iekrāto pārsvaru līdz pat rezultātam 12:10, tomēr izskaņā „Ultimate Decision" spēja izlīdzināt rezultātu – 12:12. Gala vārdu teica „Flying Worms" ar Arvja Vāka (#7) ķērienu zonā pēc Andreja Krauzes (#17) piespēles, gūstot uzvaru 13:12.

27. martā Olimpiskajā sporta centrā, Rīgā, tika noslēgta frisbija čempionāta regulārā sezona. Jau pirmajā dienas spēlē starp „Outlawz" (Ogre) un „Wild Things" (Salaspils) izvērtās sīva cīņa. Spēle norisinajās punkts punktā, puslaikā ar 1 punkta pārsvaru (7:6) devās ogrēnieši. Turpinājumā salaspilieši spēja pārņemt iniciatīvu, atgūt vadību (10:9) un noturēt līdz spēles beigām. Pēdējā punktā ar aizsardzību izcēlās Roberts Apinis (#1), kas vēlāk arī guva izšķirošo punktu pēc Reiņa Otisona (#18) piespēles, „Wild Things" varēja svinēt uzvaru – 13:11.

Dienas spēlē tikās „Wild Things" un „Flying Worms". Sākums norisinājās punkts punktā, puslaikā vadībā (7:6) devās salaspilieši. Spēles turpinājumā „Wild Things" palielināja pārsvaru līdz +3 (12:9), tomēr ventspilnieki spēja izlīdzināt rezultātu (12:12). Izskaņā salaspilieši spēlēja precīzi, izšķirošo punktu guva Gatis Mūsiņš (#13) pēc Jāņa Ondrupa (#17) piespēles, gūstot uzvaru 13:12 un nodrošinot Salaspils komandai otro vietu regulārās sezonas kopvērtējumā.

Sīva spēkošanās izvērtās arī starp „Ultimate Decision" un „Outlawz" vienībām. Sākumā veiksmīgāk spēlēja ogrēnieši, iegūstot 2 punktu pārsvaru (3:1), tomēr līdz puslaika izskaņai rīdzinieki spēja izlīdzināt rezultātu un izvirzīties vadībā (7:6). Spēles turpinājumā „Ultimate Decision" spēja palielināt pārsvaru līdz +3 (12:9), ko arī noturēja līdz beigām – 13:10. Punktu spēlei ar ķērienu zonā pielika Kārlis Malcenieks (#14) pēc komandas kapteiņa Rūdolfa Sniķersproģa (#27) piespēles.

Frisbija regulārās sezonas pēdējā spēlē „Flying Worms" ar rezultātu 13:4 pārspēja „ViA Valmiera" vienību. Pēdējā gūtā punkta gods pienākas Niklāvam Šnepstam (#13) pēc Mārča Skudras (#3) piespēles.

2.-3. aprīlī Ogres Stadiona hallē norisināsies Latvijas Frisbija čempionāta telpās 2010/2011 izslēgšanas spēles, tiks noskaidroti šī gada čempioni vīriešu un sieviešu grupās.

Vairāk informācijas par čempionāta rezultātiem un izslēgšanas spēļu grafiku var rast Latvijas Frisbija federācijas mājas lapā www.frisbee.lv.