Piektdiena, 03.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Uvis, Gints;

Par Latvijas Frisbija čempioniem atkārtoti kļust „Hardcore Ultimate" un „Moments"

Dainis Jakovels, 04.04.2011. 14:01

2.-3. aprīlī Ogrē norisinājās Latvijas Frisbija čempionāta telpās 2010/2011 izslēgšanas spēļu kārta, kurā tika noskaidroti jaunie čempioni. Vīriešu grupā piekto gadu pēc kārtas triumfēja „Hardcore Ultimate" (Rīga), spraigā finālā ar rezultātu 11:10 pārspējot „Flying Worms" (Ventspils). Sieviešu grupā kārtējo reizi čempionu godā tika suminātas „Moments" (Ogre), kas izšķirošajā cīņā ar 14:11 bija pārākas pār „SalsaPils" (Salaspils). „Spēles gara" balvas saņēma „Wild Things" (Salaspils) un „Moments".

Vīriešu grupā piedalījās 9 komandas, no kurām pēc divas spēcīgākās regulārās sezonas komandas – „Hardcore Ultimate" (Rīga) un „Wild Things" (Salaspils) automātiski kvalificējās pusfināliem. Pirmajā cīņā pērnā gada čempionvienība „Hardcore Ultimate" guva pārliecinošu uzvaru (13:3) pār citu Rīgas komandu „Ultimate Decision". Otrajā pusfinalā sīvā cīņā „Flying Worms" (Ventspils) bija pārāki pār „Wild Things" – 12:11. Spēle noritēja punkts punktā, puslaikā ar viena punkta pārsvaru devās salaspilieši. Turpinājumā ventspilnieki spēlēja veiksmīgāk, izvirzoties vadībā ar 10:8. Spēles izskaņā „Wild Things" spēja panākt izlīdzinājumu 11:11, tomēr punktu spēlei pielika Mārcis Skudra (#3) pēc Kristapa Landmaņa (#5) piespēles.

Finālā pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal tikās „Hardcore Ultimate" un „Flying Worms" komandas. Komadas sāka uzmanīgi, spēle noritēja punkts punktā, puslaikā dodoties pie neizšķirta rezultāta 6:6. Turpinājumā rīdzinieki izvirzījās vadībā ar +2 (8:6), tomēr spēles izskaņā ventspilnieki izlīdzināja rezultātu 10:10. Pēdējo uzbrukumu čempioni izspēlēja precīzi, to ar veiksmīgu ķērienu zonā noslēdza Zintis Gaspažiņš (#2) pēc komandas kapteiņa Gunāra Grundmaņa (#13) piespēles.

Spēlē par bronzas godalgām tikās „Wild Things" un „Ultimate Decision", ko veiksmīgi uzsāka salaspilieši, izvirzoties vadībā ar 4:1. Rīdzinieki paņēma minūtes pārtraukumu, pārkārtoja aizsardzību, spēja izlīdzināt spēles gaitu un puslaikā devās jau ar +1 (7:6). Turpinājumā „Wild Things" atkal atguva vadību (8:7), tomēr pie rezultāta 11:11 veiksmīgi aizsardzībā nospēlēja Dainis Jakovels (#85) un „Ultimate Decision" atguva pārsvaru, ko noturēja līdz spēles beigām. Punktu spēlei pielika komandas kapteinis Rūdolfs Sniķersproģis (#27) pēc Mārtiņa Taureņa (#1) piespēles, nodrošinot rīdzinieku uzvaru – 13:12.

Sieviešu grupā startēja 8 komandas. Pirmajā pusfinālā pērnā gada čempiones „Moments" (Ogre) sīvā cīņā (12:10) pieveica „DejaVu" (Salaspils). Spēle noritēja punkts punktā, puslaikā ar minimālu pārsvaru (7:6) devās salaspilietes. Arī turpinājumā „DejaVu" turēja vadību, tomēr izskaņā pie rezultāta 10:10 pieredzējušās ogrēnietes spēja lauzt spēles gaitu, izcnīt uzvaru – 12:10. Pēdējo punktu guva Sandra Minova pēc Annas Žilinskas piespēles. Otrajā pusfinālā „SalsaPils" spēles gatotnē izrāva uzvaru (12:11) pār „KCN Rīga". Sīvā cīņā pirmo puslaiku ar +2 (7:5) noslēdza rīdzinieces, turpinājumā salaspilietes atspēlējās un pārņēma vadību 8:7. „KCN Rīga" spēja atkal mainīt spēles gaitu, izvirzoties vadībā 9:8, tomēr izskaņā veiksmīgāk spēlēja „SalsaPils" – punktu cīņai ar diska ķērienu zonā pielika Ieva Grabe (#5) pēc Lāsmas Kublickas (#8) piespēles.

Finālā pēc gada pārtraukuma atkal tikās „Moments" un „SalsaPils". Spēles sākumā ar +2 (5:3) vadībā izvirzījās ogrēnietes, tomēr salaspilietes spēja panākt izlīdzinājumu (7:7). Spēle punkts punktā norisinājās līdz pat rezultātam 10:10, kad „Moments" guva 3 bezatbildes punktus, panākot 13:10. Šis pārsvars saglabājās līdz pat spēles beigām (14:11), pēdējo punktu guva Agita Paškeviča (#7) pēc Ingas Bleideles (#16) piespēles.

Cīņā par bronzas godalgām „KCN Rīga" ar rezultātu 13:6 bija pārākas pār „DejaVu". Spēles sākums noritēja līdzīgā cīņā, rīdzinieces puslaikā devās ar minimālu pārsaru (6:5). Otrajā spēles daļā pie rezultāta 6:7 „KCN Rīga" labā notika lūziens spēles gaitā – salaspilietēm vairs neizdevās gūt punktus, rīdzinieces svinēja pārliecinošu uzvaru 13:6.

Noslēgumā bez godalgoto vietu ieguvējiem tika sumināti arī „spēles gara" balvas ieguvēji citu komandu vērtējumā – „Wild Things" vīriešu grupā un čempionvienība „Moments" sieviešu grupā. Par čempionāta vērtīgākajiem spēlētājiem tika atzīti Reinis Otisons („Wild Things") un Evita Gaide („KCN Rīga"). Ogres frisbija klubam izteikta pateicība par ieguldījumu Latvijas frisbija attīstībā.

Vairāk informācijas par Latvijas Frisbija čempionāta telpās 2010/2011 rezultātiem var rast Latvijas Frisbija federācijas mājas lapā www.frisbee.lv.