Ceturtdiena, 24.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Agris, Agrita;

Noskaidroti 2011. gada Latvijas autorallija čempioni

EasyGet.lv, 03.10.2011. 08:27

Latvijas autorallija čempionāta pēdējais posms – rallijs „Latvija 2011" – ļāva noskaidrot vēl nezināmo seriāla godalgu sadalījumu. Latvijas rallija čempioni 2011. gadā ir Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals (N4 klase), Georgs Gross/Raigo Molders (A Plus grupa) un Vitauts Baranausks/Mindaugs Čepulis (2WD grupa), informē Viesturs Saukāns. Lai gan par oficiāliem Latvijas rallija čempionāta rezultāti tiks pasludināti pēc LAF Rallija komisijas padomes apstiprinājuma, maz iespēju, ka šobrīd zināmie rezultāti varētu mainīties.
Noskaidroti 2011. gada Latvijas autorallija čempioni

Pēdējais posms noslēdzās ar Anda Neikšāna/Pētera Dzirkala uzvaru, kas kopvērtējumā neienesa izmaiņas, jo ekipāža titulu bija nodrošinājusi jau pirms rallija „Latvija 2011". Taču nebija zināms pārējo čempionāta medaļu liktenis. Ja Māra Neikšāna/Ringolda Bērziņa ekipāža pēdējā sacīkstē prata kontrolēt situāciju ceļā pēc otrās vietas kopvērtējumā, bronza tika sadalīta dramatiskos apstākļos. Uz brīdi cerības bija zaudējusi Aivja Egles/Anda Daugas ekipāža, jo pirmajā ātrumposmā piedzīvotais kūlenis atsvieda vienību tālu aiz Jāņa Vorobjova/Guntara Zicāna ekipāžas. Taču devītajā ātrumposmā riepas plīsums lika zaudēt laiku Vorobjovam, bet Egle bija veicis lielisku pakaļdzīšanos, atgriežoties klases trijniekā. Šādā situācijā čempionāta bronza tiktu Eglem. Tomēr situācija atrisinājās tikai pēc rallija finiša – tehniskajā komisijā tika konstatēta Egles/Daugas automašīnas neatbilstība noteikumiem, kā rezultātā vienība zaudēja rallijā „Latvija 2011" gūto otro vietu. Līdz ar to bronza Vorobjovam/Zicānam, bet Egle/Dauga šosezon paliek bez medaļām.

Rezultātā aiz Neikšāna/Dzirkala kopvērtējuma pozīcijas guvuši Neikšāns/Bērziņš un Vorobjovs/Zicāns.

A Plus kategorijā kopvērtējuma vadošo pozīciju īpašnieki rallijā „Latvija 2011" uz starta neizgāja, jo pozīcijas jau bija nodrošinātas. Čempioni – igauņi Georgs Gross/Raigo Molders, kuriem ar WRC automašīnu nebija sarežģīti pieveikt Mārtiņu Svili/Aivi Aizsilnieku. Trešie – lietuvieši Deivids Jociuss/Gedimins Žliuba.

Favorītu nestartēšana pēdējā sacīkstē, savukārt, atstāja sadalei ievērojamu kopvērtējuma punktu skaitu. Uzvaru guva Jānis Feldmanis/Anrijs Jesse, kas nozīmētu ekipāžas lēcienu līdz pat piektajai vietai kopvērtējumā. Taču, tā kā Latvijas čempionāta nosacījumi šai grupai paredz, ka ekipāžai jāstartē vismaz četros Latvijas teritorijā notiekošos posmos, Feldmaņa vienība ar diviem A Plus startiem paliek bez ieskaites. Otrā un trešā vieta pēdējā posmā, attiecīgi, Naura Berķa/Olafa Berķa un Mika Ernstsona/Riharda Rāviņa ekipāžām bija tieši laikā labu pozīciju gūšanai kopvērtējumā. Berķis pakāpās uz ceturto vietu, Ernstsons – uz piekto vietu Latvijas čempionātā.

2WD grupā pirms pēdējā posma uz Latvijas čempionu titulu pretendēja lietuvieši Vitauts Baranausks/Mindaugs Čepulis un igauņi Markus Abrams/Jarmo Vosa. Savus uzdevumus izpildīja abas vienības: iedzinējs Abrams uzvarēja, taču Baranausks guva trešo vietu, ar ko pietika čempiontitula nodrošināšanai. Pēdējā posmā starp abiem līderiem Ivo Ķilpja/Modra Žeimuta vienība.

Latvijas čempionāta bronza tika Krievijas un Lietuvas apvienotajai ekipāžai –Dmitrijam Mjačinam/Kestutim Būzium.

2WD grupas ietvaros tiek izspēlēts arī Super 1600 kauss. Šosezon labākie – Egils un Māris Īles. Latvijas čempionāta Junioru kausā līderi igaunis Markuss Abrams, lietuvietis Vaidots Žala un latvietis Ralfs Sirmacis.

Latvijas čempionāta komandu kausā visos posmos uzvaras guvusi brāļu Neikšānu pārstāvētā LMT Rallija komanda.

Foto: Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals. Foto (c) Aigars Tīdmanis, go4speed.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV