Sestdiena, 27.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne;

"Rytas" turpina cīņu par titulu

basket.lv, 15.05.2007. 08:15

Pilnā sparā norisinās arī Lietuvas basketbola čempionāta finālsērija, kurā otro reizi izlīdzinājumu panākusi Roberta Štelmahera un Jāņa Blūma pārstāvētā vienība "Lietuvos Rytas". Sērijas ceturtajā spēlē Kauņas "Žalgiris" tika pieveikts ar rezultātu 73:65.
Roberts Štelmahers laukumā izgāja pamatsastāvā, spēlēja 33 minūtes, guva 8 punktus (1p. – 2/2, 2p. – 0/1, 3p. – 2/5), izcīnīja 3 atlēkušās bumbas, izdarīja 5 rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, divreiz kļūdījās un nopelnīja 4 personiskās piezīmes. Jānis Blūms spēlē nepiedalījās.

Pēc pirmā puslaika "Lietuvos Rytas" bija piecu punktu deficīts, taču sekmīgi aizvadītā trešā ceturtdaļa ļāva ne vien panākt izlīdzinājumu, bet arī izvirzīties vadībā ar +3. Pēdējā desmitminūtē "Rytas" veiksmīgi atvairīja "Žalgiris" mēģinājumus atgūt iniciatīvu un izcīnīja uzvaru ar 73:65. Sērijā – 2:2.

Lielisku spēli "Lietuvos Rytas" rindās aizvadīja Martins Gecevičus, 23 minūšu laikā gūstot 22 punktus, turklāt uzbrūkot ar 100% precizitāti (1p. – 3/3, 2p. – 5/5, 3p. – 3/3). Zaudētāju rindās 15 punktus guva Tanoka Bērds.

Sērijas piektā spēle tika aizvadīta ceturtdien, 17. maijā, Kauņā, bet sestā - 22. maijā Viļņā. Ja būs nepieciešama septītā spēle, tā notiks 26. maijā, Kauņā.