Ceturtdiena, 23.Marts 2023. » Vārdadienas svin: Mirdza, Žanete, Žanna;

Pirmo reizi Latvijā notiks UCI 1.1 klases starptautiskas riteņbraukšanas sacensības

EasyGet.lv, 26.03.2012. 10:36

19. maijā Jūrmalā riteņbraukšanas sacensības Jūrmala Grand Prix 2012, kas iekļautas Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) Europe Tour 1.1 klasē, informē Alpha Baltic Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Kristīne Tjarve.
Pirmo reizi Latvijā notiks UCI 1.1 klases starptautiskas riteņbraukšanas sacensības

Alpha Baltic Sport pagājušajā gadā pierādīja, ka spēj noorganizēt Latvijā augsta līmeņa profesionālas velosacensības, līdz ar to ieguva iespēju šogad organizēt vēl augstāka līmeņa sacīkstes. Dalību Jūrmala Grand Prix 2012 sacensībās jau apstiprinājušas divas UCI profesionālās kontinentālās komandas, būs sportisti no Eiropas spēcīgākajām un abām Latvijas profesionālajām riteņbraucēju komandām, kā arī vairāku Eiropas valstu šosejas riteņbraucēju izlašu pārstāvji. Iespēju organizēt šāda līmeņa sacensības Latvijā var pielīdzināt lieliem pasaules mēroga sporta pasākumiem, piemēram, Eiropas čempionātam basketbolā. Latvijā tik augsta pasaules līmeņa velosacensības šogad būs divas, abas organizēs Alpha Baltic Sport: Jūrmala Grand Prix 19. maijā un Jūrmalas MTB maratons 26. augustā, kas iekļauts UCI XCMS kategorijā.

Alpha Baltic Sport valdes priekšsēdētājs Kaspars Tupiņš saka: „Esmu ļoti gandarīts, ka šogad mums ir izdevies iegūt mūsu organizētajām sacensībām vēl augstāku pakāpienu statusā, jo Jūrmalas Grand Prix 2012 ir iekļautas 1.1 UCI Eiropas tūres kategorijā. Tā ir augstākā kategorija Eiropas šosejas riteņbraukšanas sacensībās, un tas nozīmē, ka Latvijā ieradīsies spēcīgākās Eiropas profesionālās velokomandas. Tik augsta līmeņa velosacensības Latvijā vēl nav organizētas, mums kā organizatoriem tas ir liels izaicinājums, kas uzliek papildu pienākumus un vēl lielāku atbildību, nekā organizējot vietēja līmeņa sacīkstes."

Augsta pasaules līmeņa sacensību organizēšana ir grūts un mērķtiecīgs darbs, kas paredz virkni uzdevumu un saistību, kas jāpilda organizatoriem, lai šādas sacensības varētu organizēt. Alpha Baltic Sport jānodrošina, lai sacensībās piedalās kontinentālo velokomandu pārstāvji vismaz no sešām valstīm, turklāt sagādājot arī šim augstajam līmenim atbilstošu balvu fondu un tehnisko nodrošinājumu ne tikai trasē, bet arī treniņu laikā. Jāpiebilst, ka šo pasākumu būs interesanti vērot arī skatītājiem un vietējiem velosporta entuziastiem, jo tik augsta līmeņa sportisti Latvijā organizētās sacensībās piedalīsies pirmo reizi.

Latvijas Riteņbraukšanas federācijas izpildsekretārs Jānis Sniedze: „Mēs augstu vērtējam sacensību organizatora Alpha Baltic Sport uzņēmību, jo tā ir ne tikai prestiža lieta Latvijai, bet arī liela atbildība, ko viņi uzņemas un īsteno dzīvē. Lai sarīkotu tik augsta līmeņa velosacensības Latvijā, ir nepieciešams saņemt atļaujas no Starptautiskās riteņbraukšanas federācijas, kā arī izpildīt visus noteikumus, ko paredz viņu izstrādātie sacensību nolikumi: nerunājot tikai par tehniskajām lietām, kas jānodrošina trasē, bet arī par drošību. Mums prieks, ka šajās sacensībās startēs arī divas Latvijas kontinentālās velobraukšanas komandas, kas dod iespēju pierādīt savu profesionālo meistarību tepat dzimtenē."

Jūrmala Grand Prix 2012 notiks Jūrmalā, ar sacensību starta/finiša zonu pašā Jūrmalas sirdī, pie Dzintaru koncertzāles. Trases kopējais garums plānots 182 km, kuru sportisti veiks 13 apļos, viena apļa garums 14 km.

Sacensības organizē sporta pasākumu aģentūra SIA Alpha Baltic Sport.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV