Svētdiena, 17.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Tenis, Dravis;

Pasaules čempionāts ielu vingrošanā Rīgā notiks pēdējo reizi

Easyget.lv, 30.07.2013. 11:23

Sestdien, 3.augustā, plkst. 11.00 Kongresu nama laukumā tiks atklāts trešais Pasaules čempionāts ielu vingrošanā, pulcējot labākos ielu vingrotājus no 35 valstīm. Ielu vingrošanas straujās attīstības dēļ pirmo reizi tiks pārstāvēti Āfrikas un Āzijas kontinenti.

Pasaules čempionāts ielu vingrošanā Rīgā notiks pēdējo reizi, jo apmēram 20 citas valstis ir izrādījušas lielu interesi pārņemt Pasaules čempionāta ielu vingrošanā organizēšanas stafeti savās rokās.

Lai noskaidrotu spēcīgākos ielu vingrotājus katrā pārstāvētajā valstī tika organizēti nacionālie čempionāti. Pasaulē aizvien populārākas kļūst sacensības internetā. Dažās no valstīm ielu vingrošanas čempionātos jebkurš gribētājs varēja iesūtīt video ar savu ielu vingrošanas paraugdemonstrējumu un starptautiska žūrija izvērtēja katra dalībnieka sniegumu, tādā veidā sniedzot iespēju piedalīties jebkuram sportistam no jebkuras vietas.

Pasaules čempions ielu vingrošanā Rīgā tiks noskaidrots „Freestyle” disciplīnā. Tā ir brīvu kustību un šova elementu disciplīna, kurā dalībnieki divos raundos, ignorējot fizikas likumus sniedz savu spēju paraugdemonstrējumu. Katra dalībnieka sniegums tiks izvērtēts gan no pašu dalībnieku puses, gan pieredzējuši pasaules klases tiesneši – Dr. G un Eduard Checo (ASV), Makars Zubkovs (Igaunija), Aleksandrs Borisovs (Krievija) un Lasse Tuffte (Norvēģija) sniegs savu viedokli.

Līdzās „Freestyle” posmam notiks arī vairākas spēka sacensību kategorijas, kurās Pasaules čempionāta dalībnieki varēs mēģināt labot esošos Pasaules spēka rekordus. Papildus čempionāta sacensību posmiem visas dienas garumā norisināsies arī tautas klases sacensības sievietēm un vīriešiem. Dāmas savā starpā sacentīsies turoties pie stieņa, turot elkoņus 90 grādu leņķī, toties vīriešiem papildus turēšanās pie stieņa disciplīnai būs jāpierāda sevi arī pievelkoties. Sieviešu un Vīriešu konkurence notiks divās vecuma grupās, savā starpā cīnīsies tie, kas jaunāki par 18 gadiem, bet 18 gadu slieksni pārvarējušie sacentīsies atsevišķi.

Latviju Pasaules čempionātā ielu vingrošanā pārstāvēs divi dalībnieki, kuri tika atlasīti Latvijas ielu vingrošanas čempionātā, kas norisinājās 13.jūlijā, Grīziņkalnā. Šogad Latviju pārstāvēs Dāvids Lazarevs (Valmiera) un Gustavs Gedrovics (Jūrmala). Izredzes tikt pie godalgām abiem puišiem prasīs cīņu, neskatoties uz viņu augsto fiziskās sagatavotības līmeni pieredzes trūkums dalībai starptautiskās sacensībās ir abu vājākā puse.

Šogad Pasaules ielu vingrošanas čempionātā liegta dalība profesionāliem vingrotājiem, kuri jebkad ir bijuši FIG (Fédération Internationale de Gymnastique) sarakstā. Šāds kritērijs noteikts, ņemot vērā to, ka ielu vingrošanai kā atsevišķam sporta veidam ir jāsaglabā sava identitāte, pat ja šis sporta veids ir tikai attīstības stadijā. Papildus noteiktajiem kritērijiem dalībniekiem tiks veikta dopinga kontrole atbilstoši WADA (World Anti-Doping Agency) prasībām. Intriģējošāki noteikumi šogad attieksies uz dalībnieku apģērbu uzstāšanās laikā. Izceļot to, ka šis ir ielu sporta veids dalībniekiem attiecīgi tas jāparāda arī izskatā ziņā. Dalībniekiem nebūs atļauts uzstāties bez apaviem vai apspīlētos vingrotāju kostīmos, tomēr izmantot apģērbu kā šova elementu ir atļauts. Lielisks paraugs kopējā tēla izveidei ir Latvijas sportists Aleksandrs Ivaško, kurš 2012.gada Pasaules čempionātā ielu vingrošanā piedalījās uzvalkā, gluži kā īsts Džeimss Bonds.

Pasākuma apmeklētāji varēs atbalstīt savus favorītus, piedaloties skatītāju simpātijas balvas noteikšanā. Pēc iepriekšējās pieredzes parasti šo balvu saņem tie dalībnieki, kuri koncentrējās darbam ar publiku paralēli spēcīgu ielu vingrošanas elementu izpildei.

Pasaules čempionāta norises laikā apmeklētāji varēs piedalīties dažādos konkursos, izbaudīt populāru Latvijas mūziķu, dejotāju un citu mākslinieku priekšnesumus.

Šogad līdzīgi kā pagājušajā gadā par dalībnieku un skatītāju veselības drošību rūpēsies medicīnas sabiedrības „ARS” speciālisti. Tradicionāli uz čempionātu tiek aicināti ciemos visu Latvijas bērnu namu bērni, kuri tiks ne tikai pie laba noskaņojuma, bet arī gardām pusdienām.

Tiem, kuri vēlās sastapt Pasaules čempionāta dalībniekus neformālākā gaisotnē ir iespējama 1. augustā apmeklēt ikgadējo, oficiālo pre-party naktsklubā „Coyote Fly”, kur dalībnieki priecēs ar saviem paraugdemonstrējumiem uz kluba galvenās skatuves.

Oficiālā mājas lapa: http://wswcf.org/site/

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV