Pirmdiena, 02.Augusts 2021. » Vārdadienas svin: Stefans, Normunds;

Siguldas Bobsleja un kamaniņu trase atklāj sezonu

Easyget.lv, 03.10.2013. 09:57

Siguldas Bobsleja un kamaniņu trase ir sākusi jauno sezonu - trasē ir uzklāts ledus un sākusies aktīvā treniņu sezona. Piemēroto laika apstākļu dēļ ledus trasē šogad ir uzliets divas nedēļas agrāk nekā citos gados.

Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē jau ir paspējuši viesoties Francijas bobslejisti un Latvijas, Zviedrijas, Japānas, Šveices un Grieķijas skeletonisti, kuri izmantoja starta estakādi, šobrīd trasē trenējas sportisti no Kazahstānas un Lielbritānijas, bet drīzumā gaidāmi Austrijas, Austrālijas, Slovākijas, Čehijas un Krievijas atlēti.

"Siguldas trase ir interesanta ārvalstu sportistiem, jo mēs spējam nodrošināt kvalitatīvu ledu, visiem pieņemamu treniņu grafiku. Liela interese ir par mūsu mākslīgā ledus starta estakādi, kurā sportisti var noslīpēt savu starta skrējienu. Tāpat sportisti novērtē arī Siguldas novada infrastruktūru - viesnīcas, ēdināšanas un citus pakalpojumus," secina Siguldas Bobsleja un kamaniņu trases direktors Dainis Dukurs.

Par trases noslogojumu un pieprasījumu liecina tas, ka sezonas laikā ir dienas, kad pirmie treniņi sākas plkst.7.15 no rīta, bet beidzas tikai pusstundu pirms pusnakts. Laba līmeņa sportisti stundā spēj veikt 30 nobraucienus, jaunāki sportisti - apmēram 20 nobraucienus. Treniņu nometnes laikā ārvalstu sportisti Siguldā uzturas 1-3 nedēļas.

Pasaulē ir tikai 17 bobsleja un kamaniņu trases. Katra diena, ko šeit pavada ārvalstu sportists, nodrošina ienākumus Latvijas valsts budžetam - nodokļu veidā valsts budžetu trases piesaistītie sportisti ik gadus dod pienesumu turpat viena miljona eiro apmērā. Tomēr, lai attīstītos, ir nepieciešama trases rekonstrukcija un sporta bāzes paplašināšana, kas paredz arī sporta kompleksa būvniecību, kurā Latvijas un ārvalstu sportisti varētu aizvadīt pilnvērtīgus treniņus.

Siguldas novada Domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics atgādina, ka Siguldai un Latvijai ir ticis liels gods, izcīnot tiesības rīkot 2015.gada Pasaules čempionātu kamaniņu sportā. "Tāda ranga sacensības prasa uzņemties lielu atbildību Siguldas novada pašvaldībai un Latvijas valstij, cītīgi pirms tam pastrādājot trases un ar to saistītās infrastruktūras atjaunošanā un pilnveidošanā. Siguldas trase 25 gadu laikā ir nesusi mūsu valstij daudz augstākā līmeņa godalgu ar trasi saistītos ziemas sporta veidos, ļaujot Latvijai atrasties šo sporta veidu lielvalstu elitē, kas mazai valstij ir ļoti svarīgi. Turklāt šis ir vienīgais sporta veids, kurā Latvijā katru gadu notiek pasaules līmeņa sacensības, kas tiek translētas TV kanālos Eiropā (Eurosport un citos) ar 9,5 miljonu skatītāju auditoriju," pauž U. Mitrevics.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV