Sestdiena, 19.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Verners, Muntis;

Atzīmējot Pasaules Tūrisma dienu, Siguldā notiks nakts pārgājiens

Diāna Kondratenko, 24.09.2010. 10:14

Atzīmējot 27.septembri kā Pasaules Tūrisma dienu, Siguldas novada Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Gaujas nacionālā parka (turpmāk tekstā GNP) administrāciju aicina doties nakts pārgājienos Siguldā. Šogad visā pasaulē izvēlēts šo dienu atzīmēt ar tēmu „Tūrisms un bioloģiskā daudzveidība", kuras ietvaros jau norisinājušās vairākas GNP organizētas aktivitātes.

Pusotru stundu ilgajā pārgājienā aicināts doties ikviens interesents, izvēloties piemērotu apģērbu un ņemot līdzi apgaismošanas ierīces, termosu ar siltu tēju un sviestmaizītes. Pārgājiena laikā būs iespējams sajust dabas klātbūtni, staigājot pa dabas takām Gaujas senielejā, kā arī novērot nakts dzīvi dabā un iemītniekus mežā, alās un Gaujas pietekās - upēs.

Sigulda ir viens no spilgtākajiem piemēriem, kur tūrismam ir ļoti liela saikne ar bioloģisko daudzveidību, jo kopīgiem spēkiem tiek gādāts par ekoloģiskās sistēmas saglabāšanu, vienlaikus nodrošinot finansējumu no tūristu atstātās naudas.

Pārgājiena dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pietikties laikus. Ikviens dabas draugs, kurš gatavs iepazīties ar Latvijas dabas daudzveidību neierastos apstākļos – diennakts tumšajā laikā, aicināts pieteikties līdz 26.septembrim Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā pa tālruni 67971335 vai e-pastu: info@sigulda.lv. Pārgājiena dalībnieku pulcēšanās no plkst.18.00 pie viesu nama „Līvkalni".

Kā zināms Pasaules tūrisma diena pirmo reizi atzīmēta 1980.gadā, kā datumu izvēloties dienu, kad pieņemti ANO veidotās Pasaules tūrisma organizācijas statūti. Tāpat šis datums atzīmē arī aktīvās tūrisma sezonas noslēgumu ziemeļu puslodē un sezonas sākumu dienvidu puslodē
Pasaules tūrisma dienas mērķis ir veicināt tūrisma nozīmības izpratni, kā arī tūrisma sociālās, kultūras, politiskās un ekonomiskās lomas novērtējumu starptautiskā sabiedrībā. Tāpat šīs dienas pasākumi ir saistīti ar ANO Tūkstošgades attīstības mērķiem, kā arī tūrisma industrijas iespējām šo mērķu sasniegšanā.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV