Ceturtdiena, 09.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Asna, Asne, Zaiga;

Pētījums: katrs piektais ceļotājs no Latvijas ir apmeklējis Baltijas valstis bez pases

Elīna Kļaviņa, 10.08.2011. 15:36

Katrs piektais jeb 20% Latvijas ceļotāju atzīst, ka dodoties ceļojumos pa Baltijas valstīm vismaz reizi ir gadījies pasi aizmirst mājās, turklāt katrs desmitais pasi atstājis mājās vairāk nekā vienu reizi, secināts Baltijas vadošā pasažieru pārvadājumu uzņēmuma Lux Express veiktajā pētījumā, pētot ceļošanas paradumus.

„Lai arī robežkontrole starp Lietuvu, Latviju un Igauniju vairs nepastāv, tomēr pase, dodoties ārpus valsts, ir jāņem līdzi jebkurā gadījumā. Ja ar ceļotāju notiks kāds negadījums vai radīsies kāda cita situācija, kas skars kaimiņvalsts oficiālo institūciju iesaisti, vienīgais dokuments, kas apliecina personas identitāti starptautiskā līmenī, ir pase," uzsver Lux Express pārstāve Regīna Reķe.

Pētījums arī atklāja, ka vīrieši ir neuzmanīgāki attiecībā pret dokumentiem. Gandrīz katrs trešais jeb 28% aptaujāto vīriešu atzina, ka kaut reizi ir apmeklējuši kaimiņvalstis bez pases. Turklāt gandrīz katrs piektais no tiem jeb 18% pasi aizmirst regulāri. Taču kopumā iedzīvotāji rūpīgi izturas pret dokumentiem. Tikai 2% no Lux Express aptaujātajiem cilvēkiem atzina, ka ārzemju ceļojuma laikā ir pazaudējuši pasi.

Lai ceļojums nesagādātu nepatīkamus pārsteigumus, no kuriem iepriekš ir iespējams izvairīties, Lux Express eksperti iesaka pirms došanās ārpus valsts noteikti pārliecināties par pases derīguma termiņu. Būtiski, lai tas būtu garāks par laiku, ko plānots pavadīt ceļojumā. Tāpat jāatceras, ka kopš 2008. gada 1. jūlija ceļošanai nav derīgas pases ar ielīmētu fotokartīti, kuras izsniedza līdz 2002. gada 30. jūnijam, savukārt kopš 2010. gada 1. novembra ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav izmantojamas pases, kuru derīguma termiņš ir 50 gadi.

Lux Express pētījums veikts interneta vidē, aptaujājot 524 respondentus vecumā no 25 līdz 50 gadiem.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV