Piektdiena, 21.Februāris 2020. » Vārdadienas svin: Eleonora, Ariadne;

Ceļvedis "Another Travel Guide Rīga" iznāk japāņu valodā

EasyGet.lv, 14.06.2012. 10:42

Pilnveidojot arvien plašāka ārvalstu ceļotāju loka priekšstatu par Rīgu kā aizraujošu tūrisma galamērķi un piesaistot mūsu galvaspilsētai arī Austrumāzijas iedzīvotāju uzmanību, turpmāk alternatīvais ceļvedis "Another Travel Guide Rīga" būs pieejams arī japāņu valodā, informē "P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības" pārstāve Māra Kondrāte. Par godu šim notikumam 19. jūnijā Latvijas vēstniecībā Japānā, Tokijā notiks grāmatas-ceļveža prezentācijas pasākums.
Ceļvedis "Another Travel Guide Rīga" iznāk japāņu valodā

Pārdošanā Tokijas un arī citu Japānas pilsētu grāmatnīcās "Another Travel Guide Rīga" nonāks 20. jūnijā.

Grāmatas-ceļveža mērķis ir mainīt ārvalstu ceļotāju priekšstatu par Rīgu, rosināt palūkoties uz Latvijas galvaspilsētu no pavisam cita skatu punkta, nekā ierasts, un ieraudzīt pilsētu visā tās daudzveidībā - no simboliskām pilsētas zīmēm līdz nomaļu pērlēm un tikai pazinējiem zināmām vietām. Pateicoties sadarbībai ar japāņu mākslas un kultūras grāmatu izdevniecību "Doyosha", turpmāk arī japāņu valodā runājošie ceļotāji varēs iepazīt Rīgas interesantākās, neparastākās un zīmīgākās vietas no „insaidera" skatupunkta.

Viena no "Another Travel Guide Rīga" japāņu izdevuma iniciatorēm ir latviete Arta Tabaka, kas jau vairākus gadus dzīvo Tokijā, studē kino maģistrantūrā Nihonas Universitātes Vizuālo mākslu nodaļā un sadarbojas ar izdevniecību "Doyosha". "Tokijā ļoti bieži nākas dzirdēt jautājumu – kur ir Rīga? Kā tur izskatās? Kas tur notiek? Fakts, ka japāņu valodā nav izdota neviena grāmata par Rīgu, arī radīja ideju par tās veidošanas nepieciešamību. Iepazīstoties ar "Another Travel Guide Rīga", sapratām, ka tas pilnībā atbilst mūsu priekšstatam par lielisku Rīgas ceļvedi. Gan informatīvi, gan vizuāli. "

Pirmais "Another Travel Guide Rīga" ceļvedis tika izdots 2009. gada nogalē angļu valodā. Vēlāk tas izdots arī krievu un vācu valodās, tādējādi japāņu būs jau ceturtā valoda, kādā tas pasaulē pieejams. Balstoties uz lielo ceļotāju interesi un pieprasījumu, ceļvedis jau piedzīvojis divus atkārtotus izdevumus angļu valodā, bet šī gada maijā – tas atkārtoti izdots arī krievu valodā. "Another Travel Guide Rīga" veidotāji tā saturu cenšas atjaunot atbilstoši pilsētvides aktualitātēm, tādēļ katrs atkārtotais izdevums tiek pārskatīts, papildināts un aktualizēts.

Alternatīvais Rīgas ceļvedis "Another Travel Guide Rīga" ir gan rokasgrāmata, kas apkopo informāciju par labākajām viesnīcām, muzejiem, kultūras objektiem, kafejnīcām, restorāniem, veikaliem un rīdzinieku paradumiem, gan arī stila grāmata ar māksliniecisku vērtību, kas demonstrē citādu, kreatīvu vizuālo domāšanu un kardināli atšķiras no ierastajiem tūrisma ceļvežiem.

Grāmatas-ceļveža koncepta autori ir modes un ceļojumu žurnāliste Una Meistere, mākslas kritiķe un kuratore Daiga Rudzāte un mākslinieks Kirils Kirasirovs. "Another Travel Guide Rīga" izdevēji ir interneta žurnāls neatkarīgiem ceļotājiem "www.anothertravelguide.com" un kultūras projektu aģentūra "Indie".

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV