Otrdiena, 04.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Modra, Francis;

Līgo svētkos 11. novembra krastmalā uzstāsies Raimonds Pauls, Laima Vaikule un Marija Naumova

Easyget.lv, 14.06.2013. 17:57

Līgo vakaru rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti pavadīt 11. novembra krastmalā pasākumā „Līgosim Krastmalā!”, kuram īpašu programmu gatavo Maestro Raimonds Pauls.
Līgo svētkos 11. novembra krastmalā uzstāsies Raimonds Pauls, Laima Vaikule un Marija Naumova

„Programmu esam sagatavojuši ar pašmāju mākslinieku piedalīšanos, tajā skaitā jaunajiem aktieriem, un svētku pārsteigumam programmā iekļauta arī tautā zināmu un mīlētu mākslinieču - Laimas Vaikules un Marijas Naumovas uzstāšanās. Koncertu veidojam tā, lai cilvēkiem gribētos dejot, dziedāt un priecāties, mēģināsim radīt jautru noskaņu gan rīdziniekiem, gan pilsētas viesiem un arīdzan tūristiem,” tā šā gada Līgo vakara programmu ceturtdien preses konferencē raksturoja Maestro Raimonds Pauls.

Rīgā 23. jūnijā jau tradicionāli līgotāji būs gaidīti 11. novembra krastmalā, kur pasākumā „Līgosim krastmalā!” darbosies pušķošanās un rotaļu sēta, kā arī divas skatuves, un iedzīvotāji varēs baudīt kultūras programmu ar Latvijas teātru aktieru piedalīšanos. Arī šogad, līdzīgi kā pērn, savu īpašo Līgo vakara koncertprogrammu ar populāru dziedātāju piedalīšanos sagatavojis Maestro Raimonds Pauls. Pasākuma apmeklētāji varēs lustēties, piedaloties rotaļās un aktivitātēs, sacenšoties, dziedot, dancojot un baudot Jāņu mielastu jau no plkst. 17.00 pēcpusdienā līdz pat rīta gaismai.

23. jūnijā un 24. jūnijā sabiedriskais transports Rīgā kursēs bez maksas, un 23. jūnija naktī tas kursēs visu nakti.

Jāņu svinēšana tautiskās noskaņās kā allaž būs arī Dzegužkalnā, kur kopā ar Jāņu māti un Jāņu tēvu, „Iļģiem”, „Auļiem”, „Rīgas Danču klubu” un citiem varēs iepazīt Līgo tradīcijas un rituālus.

Sagaidot Līgo svētkus, Rīgā jau no 18. jūnija notiks vairāki ielīgošanas pasākumi un 21. jūnijā - tradicionālais Zāļu tirgus Doma laukumā. Īpašs pasākumu cikls „Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos”, kas jau kļuvis par labu tradīciju, tiks organizēts arī šogad. 18. jūnijā ikviens aicināts uz Torņakalnu, kur J. Akuratera un O. Vācieša muzeja dārzā varēs ielīgot kopā ar Ivetu un Vidvudu Medeņiem un folkloras kopu „Skandinieki”. 19. jūnijā Jāņu iedancošana notiks Dzegužkalnā kopā ar Ilgu Reiznieci un „Rīgas Danču klubu”. 20. jūnijā Āgenskalnā, E. Smiļģa Teātra muzejā uz ielīgošanu gaida „Hāgenskalna muzikanti”, savukārt 21. jūnijā Čiekurkalnā - vasaras gadatirgū varēs lustēties kopā ar Baumaņu ģimenes kapelu. Šajā pašā dienā ielīgošanas pasākums kopā ar folkloras kopām „Dandari”, „Krulla” un Čiguzis” notiks arī Grīziņkalnā.

20. jūnijā ielīgošanas pasākums ar Jāņu dziesmām, vainagu pīšanu, siera siešanu, rotaļām un dančiem folkloras kopu pavadībā notiks pašā Rīgas centrā – Bastejkalnā. Jāņu ielīgošana kopā ar mūziķiem un dejotājiem paredzēta arī Ķengaraga parkā. Sadziedāšanās un sadancošanās ar Jāņu rituālu pārzinātājiem gaidāma Kultūras centra „Iļģuciems” pagalmā.

21. jūnijā rīdzinieki un pilsētas viesi gaidīti tradicionālajā Zāļu tirgū Doma laukumā, kur varēs iegādāties amatnieku un tautas lietišķās mākslas izstrādājumus, kā arī lauksaimniecības produktus, Jāņu zāles un vainagus. Šajā dienā īpaša ielīgošanas programma gaidāma Kultūras pils „Ziemeļblāzma” parkā, kur piedalīsies bērnu, jauniešu un vidējās paaudzes kolektīvi, folkloras kopas, koklētāji un pantomīmas aktieri. Pasākums notiks arī pļaviņā pie Kultūras un atpūtas centra „Imanta”- ar vairāku koru, deju kolektīvu un vokālās grupas piedalīšanos – un to noslēgs zaļumballe, kurā spēlēs grupa „Lauku muzikanti”.

Līgo svētku noskaņās pasākumi notiks arī vairākos Rīgas muzejos, Rīgas Centrālās bibliotēkas Imantas filiālbibliotēkā un Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā zālē.

Ielīgošanas un Līgo svētku pasākumus atbalsta Rīgas dome, informācija par pasākumu norises vietu un laiku pieejama interneta vietnē: www.kultura.riga.lv un pa tālruni uzziņu dienestā „1188”.

Foto: Laima Vaikule. Foto (c) Jānis Deinats

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV