Sestdiena, 06.Jūnijs 2020. » Vārdadienas svin: Ingrīda, Ardis;

LNSO mūziķi turpinās sadarbību ar Karelu Marku Šišonu

EasyGet.lv, 29.11.2011. 16:46

Pagājušajā nedēļā noslēdzās Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mūziķu iekšējais balsojums par sadarbības turpināšanu ar pašreizējo LNSO galveno diriģentu un māksliniecisko vadītāju Karelu Marku Šišonu. Balsojums parādīja, ka ar pārliecinošu vairākumu LNSO mūziķi vēlas, lai arī turpmāk LNSO galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs būtu K. M. Šišons, informē LNSO Komunikāciju vadītājs Mārtiņš Pučka.
LNSO mūziķi turpinās sadarbību ar Karelu Marku Šišonu

„Tik pārliecinošs mūziķu balsojums par LNSO galveno diriģentu sen nav bijis. Tas parāda, ka mūziķi augstu novērtē Maestro Šišona veikto darbu un kopīgi sasniegtos rezultātus un vēlas turpināt uzsākto kursu mākslinieciskā līmeņa celšanā. Šis balsojums parāda, ka, pēc mūziķu domām, K. M. Šišons ir „īstais" diriģents Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim, kurš tic orķestrim un cīnīsies par tā tiesībām. Šišons uzskata, ka LNSO ir orķestris ar neierobežotām iespējām, ja vien tiks sniegts nepieciešamais atbalsts", mūziķu balsojuma rezultātus komentēja LNSO valdes locekle Ilze Paidere-Staķe.

Karels Marks Šišons ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs no 2009. gada septembra. Esošais līgums paredz šos pienākumus pildīt līdz 2012. gada maijam. Sākotnēji finansējums galvenā diriģenta atalgojumam tika piešķirts kā mērķdotācija papildus kopējai orķestra dotācijai no LR Kultūras ministrijas, taču šobrīd nav skaidras atbildes par to, vai Kultūras ministrija šādu mērķdotāciju LNSO plāno arī turpmāk.

Plašāka informācija: www.lnso.lv

Foto: Karels Marks Šišons . Foto (c) Kristaps Kalns

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV