Svētdiena, 07.Jūnijs 2020. » Vārdadienas svin: Gaida, Arnis;

"Jaunā viļņa" pusfinālā Latviju pārstāvēs Samanta Tīna un Pēteris Upelnieks

Easyget.lv, 09.04.2013. 13:20

Rīgā notikušajā starptautiskā populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursa "Jaunais vilnis 2013" Eiropas dalībnieku atlasē no Latvijas uz pusfinālu tikuši divi dziedātāji - Samanta Tīna un Pēteris Upelnieks, informē konkursu rīkotāju pārstāve Svetlana Jevdokimova.
"Jaunā viļņa" pusfinālā Latviju pārstāvēs Samanta Tīna un Pēteris Upelnieks

Samanta Tīna jau iepriekšējos gadus pretendējusi uz dalību "Jaunajā vilnī", savukārt Upelnieks grupas "PeR" sastāvā piedalījās "Jaunā viļņa 2010" finālā, iegūstot 11.vietu.

Uz konkursa finālu Eiropas dalībnieku atlasē no Latvijas pretendēja vairāki dziedātāji, tostarp Diana Moon un Ashley Washing, Juris Jope, Dāvids Kalandija, Daumants Kalniņš, Jānis Lemežis, Nikolajs Puzikovs, Mārtiņš Ruskis, Dināra Rudāne un citi.

Konkursa žūrijas dalībnieks Igors Krutojs informēja, ka šovasar konkursā būs gaidāmas pārmaiņas, piemēram, konkursa otrajā dienā, kad dalībniekiem jāizpilda kāda savas valsts zināma dziesma, viņi to izpildīs kopā ar iepriekšējo gadu savas valsts laureātiem.

Savukārt konkursa režisors Aleksandrs Revzins minēja, ka "Jaunā viļņa 2013" finālam Jūrmalā tika atlasīti 16 dalībnieki, kuri izraudzīti pēc visiem atlases tūres rezultātiem, jo dalībnieku atlase notiek ne tikai Latvijā, bet arī Vācijā, Ukrainā un Krievijā.

Konkursa dalībnieku sniegumu vērtēja žūrija, kurā darbojās Igors Krutojs, Aleksandrs Revzins, Anastasija Muhina, Aleksandrs Rumjancevs, Andrejs Feldmanis, Intars Busulis un Inese Galante.

Jau ziņots, ka Rīgā noskaidroti dalībnieki konkursam "Bērnu jaunais vilnis 2013", kurā iespēju piedalīties finālā no Latvijas ieguvusi septiņgadīgā dziedātāja Katrīna Paula Dīringa.

Starptautiskā populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursa "Jaunais vilnis 2013" fināls notiks Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, no 23. līdz 28 .jūlijam.

Pērn starptautiskajā populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursā "Jaunais vilnis 2012" uzvarēja Krievijas pārstāve "Niloo", otrajā vietā palika Kostanco del Pinto no Itālijas, bet trešajā vietā - Marija Jaremčuka no Ukrainas. Latvijas pārstāvji "Framest" konkursa pēdējā kārtā izkrita no godalgotā pirmā trijnieka un palika ceturtie.

Aizvadītajā gadā konkursa finālā piedalījās 16 dalībnieki no dažādām pasaules valstīm - Armēnijas, Baltkrievijas, Izraēlas, Itālijas, Kazahstānas, Ķīnas, Kirgizstānas, Lietuvas, Meksikas, Nigērijas, Krievijas, Ukrainas, Somijas un Latvijas.

Pirmais konkurss "Jaunais vilnis" notika 2002.gadā, un kopš tā laika divas reizes pēc kārtas uzvarējuši Latvijas pārstāvji - vokālā grupa "Cosmos" konkursā uzvaru guva 2004.gadā, bet Intars Busulis konkursā uzvarēja 2005.gadā.

Foto: Samanta Tīna. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV