Ceturtdiena, 16.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Edijs, Edvīns;

„Liepājas Lauvas 2” vairs tikai soļa attālumā no Rietumu līgas čempiona titula

Mārtiņš Kozlovskis, 22.04.2010. 10:27

Trešdien, 21. aprīlī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadīta pirmā Rietumu līgas fināla spēle starp „Liepājas Lauvas 2” un SK „Kandava” komandām. Nedaudz pārsteidzoši vieglu uzvaru šajā mačā izcīnīja liepājnieki ar rezultātu 102:72, tādējādi Rietumu līgas čempiona tituls komandai ir pavisam tuvu.

Fināls starp šīm abām komandām bija gaidāms jau pirms čempionāta sākuma, jo objektīvi vērtējot pārējās komandas tomēr bija līmeni zemāk. Ja regulārajā čempionātā liepājniekiem ar Kandavas basketbolistiem klājās visai grūti, tad fināla pirmā spēle aizritēja pārsteidzoši viegla.

Jau no mača pirmajām minūtēm laukuma saimnieki lika noprast, kas viesus sagaida šeit Liepājā – pēc nospēlētām nepilnām četrām minūtēm plus 14 mājiniekiem (15:1). Turpinājumā gan viesi spēja nedaudz saņemties uzbrukumā, taču aizsardzībā tomēr nespēja apturēt Mareku Mejeri, kurš pirmajās desmit minūtēs spēja gūt vairāk punktus nekā visa Kandavas komanda - 17 punkti.

Liepājnieki savus apgriezienus nesamazināja arī otrajā ceturtdaļā un vienu brīdi rezultāts uz tablo kļuva jau pavisam nepieklājīgs finālam – 46:17! Līdz ar to, šaubas par uzvarētāja likteni šajā mačā bija noņemtas. Pēc puslaika 25 punkti starpā – 59:34.

Atlikušajā laikā liepājnieki droši nosargāja savu lielo pārsvaru un nepilnu pusminūti pirms beigām Jurģis Muskats mājiniekus iepriecināja arī ar trīs ciparu skaitli uz tablo – galarezultātā pārliecinoša uzvara ar rezultātu 102:72.

Uzvarētājiem lielisku sniegumu nodemonstrēja Mareks Mejeris, kurš šajā mačā izcēlās ar 32 gūtajiem punktiem. 16 punkti Arta Ates rēķinā. Savukārt, pretiniekiem labākais ar 15 punktiem bija Agris Briedis, kurš visus savus punktus guva ar tālmetieniem.

Līdz ar to, fināla sērijā rezultāts ir kļuvis 1:0 par labu „Liepājas Lauvām 2” un jau nākošajā spēlē Kandavā liepājniekiem ir labas izredzes izcīnīt čempiona titula nosaukumu, taču ar nosacījumu, ja tiks izcīnīta uzvara. Spēle norisināsies šo sestdien un tās sākums pulksten 16:00.