Otrdiena, 04.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Modra, Francis;

Tripāns un Ozollapa atklās Red Bull Crashed Ice sezonu

EasyGet.lv, 06.01.2012. 16:13

Jau nākamsestdien, 14. janvārī, ASV pilsētā St. Paul sāksies 2012. gada trakākās ledus sacensības Red Bull Crashed Ice, kurās startēs arī Armands Tripāns un Ēriks Ozollapa no Latvijas, informē Lana Daniela. Sacensības tiešraidē varēs vērot Viasat Sport Baltic un www.redbull.lv, bet TV6 to rādīs mazliet ērtākā laikā, proti, 15. janvārī plkst. 21.00.
Tripāns un Ozollapa atklās Red Bull Crashed Ice sezonu

Red Bull Crashed Ice ir ekstrēmākais sporta veids, ko vien var iedomāties uz slidām. Tas ir kā slidošana apvienojumā ar borderkrosu. Ātrums, traucoties pa trasi, sasniedz līdz 60 kilometriem stundā, sacensību dalībniekiem jāiztur asi pagriezieni, lēcieni un konkurentu spiediens, jo uzvarēt grib visi. Pagājušogad Latviju šajās sacensībās pārstāvēja tikai sporta žurnālists Armands Tripāns, šogad pirmajā posmā startēs divi Latvijas pārstāvji, uz nākamajiem čempionāta posmiem dosies ātrākais. Ja vien Latvija nepārsteigs ameikāņus un viens no braucējiem neuzrādīs vismaz astoto ātrāko laiku – šajā gadījumā nākamajā posmā atkal startēs gan Armands Tripāns, gan hokejists Ēriks Ozollapa. Kā vienmēr, dienu pirms pamatsacensībām notiek kvalifikācija, ko pārvar tikai 64 ātrākie, tāpēc turēsim īkšķus par mūsējiem jau dienu pirms tiešraides.

Sporta veids ar nosaukumu „ice cross downhill", apvienojot ātrumslidošanu, borderkrosu un downhill slēpošanu, pastāv tikai desmit gadus, bet tas piesaista arvien lielāku dalībnieku un skatītāju pūli. Ieskaitot nacionālās kvalifikācijas, šogad cīnās 15 000 sportisti no 30 valstīm, kas liek medijiem un skatītājiem izplatīt ziņas arvien tālāk. Noteikumi ir vienkārši: četri sportisti stājas uz starta līnijas un pirmais, kas pārslido finiša taisnei, ir uzvarējis konkrēto posmu. Ātrums, veiklība, izturība un drosme ir nepieciešamā uzvaras kombinācija.

Dalībnieka Armanda Tripāna komentārs

Šis gads būs īpašs, jo pirmo šīs sezonas atlase visā pasaulē bijusi ļoti augstā līmenī. ASV atlases uzvarētāju fiziskie un profesionālie rādītāji runā paši par sevi – vīri pēc 25iem gadiem un vairums ar izcilu hokeja vēsturi! Ārē trase jau ir gatava un redzot tās konfigurāciju ir skaidrs, ka šogad trašu direktors Kriss Papilons latiņu ir pacēlis vēl augstāk. Ātrāk, sarežģītāk un skatāmāk! Tā var raksturot sezonas ievadu.

Šai sezonai gatavojos apzināti un mērķtiecīgi jau vasarā. Tie, kuriem traucēju pārvietoties pa Brīvības ielu visā garumā savās automašīnās vakara un nakts stundās – atvainojiet... jā, tas biju es, kurš krāja kilometrus un ātrumu Red Bull Crashed ice. Protams, arī fiziskie – ātruma, spēka treniņi neizpalika. Taču lielākoties tiešām krāju sajūtas, kuras būtu pietuvinātas – šim sporta veidam – skeitparkos, pie Igora Vihrova uz batutiem un tagad arī Siguldas Bobsleja trasē, kur pierodu pie ātruma un jaunajiem pielāgotajiem asmeņiem.
Esmu izdarījis visu, lai būtu labā formā fiziski. Viss ir kārtībā – taču visu parādīs sacensību vakari . Plāns ir, taču mērķis paliek tika viens- izdarīt visu, no sākuma līdz galam trasē tā , lai nebūtu sev nekas jāpārmet. Pilnā ātrumā, tik cik ir iekšā...un tikai tad skatīties, kur būs mans rezultāts uz tablo!

Es izdzīvoju savu sapni! Red Bull Crashed ice – ir man kaut kur ierakstīts, kā nerimstoša narkotika. Vēl un vēl...! Tas, kas notiek ik reizi, kad brauc lejā pa trasi, nespēj aizstāt ne Siguldas trases nobrauciens, ne motokrosa mocis...tur ir viss. Ātrums un adrenalīns aumaļām – un ja to visu spēj salikt pa plauktiņiem – es gūstu kaifu! Tādu līdz galam – īstu.

Par Red Bull Crashed Ice

Pēc pirmā oficiālā pasaules čempionāta 2010. gadā Minhenē un Kvebekā, vācietis Martins Nīfnekers (Martin Niefecker) ieguva kāroto uzvarētāja titulu. 2011. gadā jau 170 000 skatītāju bija liecinieki Minhenes, Falkenburgas, Maskavas un Kvebekas pasaules čempionāta posmiem. Artu Pihlainens (Arttu Pilhainen) no Somijas ir pašreizējais pasaules čempions. Vai kāds no mūsējiem spēs viņam turēties pretim?

Pasaules čempionāts norisināsies gan Amerikas, gan Eiropas kontinentā.

Red Bull Crashed Ice World Championship 2012 kalendārs:
St. Paul (USA) Janvāris 13/14
Valkenburg (NED) Februāris 3/4
Aare (SWE) Februāris 17/18
Quebec (CAN) Marts 16/17

Pasaules čemionāta punkti tiek vākti katrā no četriem posmiem – uzvarētājs iegūst 1000 punktus un pārējie arvien mazāk līdz 100. vieta ar 0,5 punktiem. Uzvar tas, kas visas sezonas garumā savāc visvairāk punktu.

Latvijai šis nav pirmais gads Red Bull Crashed Ice vēsturē. Pagājušogad Latvijas karogu lejup pa trasi nesa Armands Tripāns, bet vēl pirms gada startējām triju cilvēku sastāvā: Dāvis Paipa, Ivans Kokins un Laila Dekmeijere-Trigubova, kas izcīnīja tiesības piedalīties Pasaules čempionātā, pārvarot vietējo atlasi tepat Latvijā. Diemžēl nevienam no komandas neizdevās pārvaret kvalifikācijas sacensību barjeru Pasaules čempionāta posmos Minhenē un Kvebekā. Arī individuāli pārstāvji no Latvijas ir piedalījušies šajās ekstrēmajās sporta sacensībās: ātrslidotāja Evita Krievāne 2007. gadā un hokejists Toms Hartmanis 2008. gadā. Par Latvijas dalību Red Bull Crashed Ice sīkāku informāciju meklē www.redbull.lv, bet paša pasaules čempionāta informācija atrodama: www.redbullcrashedice.com un fotogrāfijas un video mediju vajadzībām: www.redbullcontentpool.com

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV