Trešdiena, 03.Jūnijs 2020. » Vārdadienas svin: Ineta, Inta, Intra;

Nepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs visas nedēļas garumā

Easyget.lv, 08.10.2013. 10:35

Šonedēļ Rīgā notiek festivāls Skaņu mežs - vērienīgākais eksperimentālās mūzikas notikums Baltijas valstīs.
Nepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs visas nedēļas garumā

Nedēļas garumā iespējams apmeklēt festivāla viesmūziķu meistarklases, kā arī skaņu mākslas simpoziju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, savukārt ceturtdien, piektdien un sestdien notiks pirmie trīs festivāla koncertvakari, informē festivāla organizatoru pārstāvis Rihards T. Endriksons.

Skaņu Mežs nedēļu turpina ar satelītpasākumiem: otrdien Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT kamerzālē par brīvu iespējams apmeklēt skaņu mākslai veltīto simpoziju „Pārveidojot telpu par vietu”, kurā lekcijas par skaņu mākslas vēsturi un nākotni lasīs sfēras eksperti, tostarp mākslinieki Jākobs Kirkegārds (Jacob Kirkegaard) un Makss Īstlijs (Max Eastley). Nedēļas laikā Mūzikas akadēmijā būs iespējams apmeklēt arī afro-amerikāņu frīdžeza bundzinieka Viljama Hukera (William Hooker) un lietuviešu saksofonista Ļuda Mockūna meistarklases brīvajā improvizācijā, kā arī multimākslinieka Jana Petera Zontāga (Jan-Peter Sonntag) lekciju.

Sākot ar ceturtdienu, notiks festivāla koncerti. Pirmais no tiem notiks Splendid Palace un savā programmā ietvers nu-jazz grupas Jaga Jazzist un apvienības Sunn 0))) dibinātāja blakusprojekta KTL koncertus. Piektdien koncertzālē Palladium notiks Skaņu meža ritmiskās mūzikas nakts, kurā piedalīsies tādi post-tehno un advancētās deju mūzikas projekti kā Demdike Stare, Andy Stott un Shackleton. Sestdien Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā koncertu sniegs žanra dark ambient radītājs Lustmord, un tiks prezentēta akadēmiskās un laikmetīgās mūzikas programma, kurā citu starpā komponista Pjēra Bulēza skaņdarbu atskaņos Sinfonietta Riga mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē un vijolniece Marta Spārniņa. Sīkāk ar festivāla programmu ir iespējams iepazīties Skaņu Meža brošūras digitālajā versijā: http://skanumezs.lv/wp-content/uploads/2013/09/SM-13-brosura.pdf

10. oktobra koncertvakarā tiks prezentēts arī īpaši Skaņu mežam pasūtīts projekts, ko radījis slavenās trokšņu mūzikas grupas Wolf Eyes dalībnieks Neits Jangs, kura ietvaros komponists sacerējis jaunu mūziku klasiskajai latviešu filmai „Nāves ēnā’’ pēc R. Blaumaņa noveles motīviem un prezentēs to koncertā ar kadriem no filmas.

Skaņu mežs ir ikgadējs festivāls, kas veltīts nepieradinātajai mūzikai un dažādajām tai piesaistītajām subkultūrām, tostarp trokšņmūzikai, skaņu mākslai, brīvajai improvizācijai, elektroniskajai mūzikai, avangarda popam un arī laikmetīgajai mūzikai.

Par pagājušā gada Skaņu zeža izlaidumu pozitīvi izteikusies arī kaimiņvalstu prese, tostarp Igauņu laikraksts "Eesti Express", kurā par festivālu autors Sīms Nestors saka šādi: "Skaņu mežs iet vienā solī ar laiku un mūzikas vēsturi – galvenie mākslinieki, kas festivālā uzstājas, ir patiesi aktuāli konkrētajā laikā un vēsturē paliekošas personas. Šī gaisotne man kā apmeklētājam lika sajust skaudību, ka Rīgā ir iespējams noorganizēt mūzikas nakti ar tik spēcīgu programmu."

Biļetes uz festivāla koncertvakariem ir iespējams iegādāties Biļešu Servisa kasēs. Ieejas maksa uz koncertu 10. oktobra Splendid Palace - 10 Ls, 11. oktobra ritmiskās mūzikas pasākumu Palladium - 10 Ls, savukārt uz 12. oktobra koncertu Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā biļete maksā 7 Ls. Ir iespējams iegādāties arī izdevīgu abonementu uz visiem trim festivāla vakariem par 17 Ls.

Skaņu mežs ir dalībnieks Eiropas eksperimentālās mūzikas festivālu asociācijā European Cities of Advanced Sound. Šo tīklu atbalsta Eiropas Savienības programma Kultūra 2007-2013 un LR Kultūras ministrija. Galvenie komerciālie atbalstītāji ir iRobot un Red Bull Music Academy.

Vairāk informācijas: www.skanumezs.lv

Foto: Demdike Stare. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV