Ceturtdiena, 06.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Aisma, Askolds;

Latvijas mākslinieks netradicionālā veidā ir piesaistījis līdzekļus grāmatas izdošanai

Solvita Akmene, 28.04.2009. 11:38

Jaunais mākslinieks Mareks Ruskuls zīmējumu grāmatas „Vienā kadrā” izdošanai nepieciešamos līdzekļus ir piesaistījis, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas: aicinot interesentus atbalstīt grāmatas iznākšanu informatīvi interneta vidē, nodrošinot iespēju ziedot naudu caur PayPal sistēmu un piedāvājot nopirkt vietu īpašā LogoMūrī.

Jaunajam māksliniekam Marekam Ruskulam ir izdevies piesaistīt zīmējumu grāmatas „Vienā kadrā” izdošanai nepieciešamos līdzekļus – pat vairāk, nekā plānots. Grāmatas izdošanai paredzētajā kontā ir 1438.53 Ls, kas nozīmē, ka būs iespējams izdot lielāku grāmatu skaitu, nekā sākotnēji iecerēts – minimālā summa, kas bija nepieciešama, lai izdotu grāmatu, bija 1300 Ls.

Līdzekļi ir piesaistīti netradicionālā veidā, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas un interneta vidi. Ikviens varēja kļūt par grāmatas informatīvo atbalstītāju, uzrakstot par „Vienā kadrā” projektu savā mājas lapā vai blogā, ziedot jebkuru summu caur PayPal sistēmu grāmatas izdošanai vai arī nopirkt vietu īpašā LogoMūrī, kuru digitālā formātā iespējams aplūkot mākslinieka mājas lapā (www.briiC.lv). Vienā kadrā projekta atbalstīšanā iesaistījās vairāk nekā 27 blogeri, 143 ziedotāji, un tika pārdotas 5 vietas LogoMūrī.

Par projektu stāsta Mareks Ruskuls : “Viss sākās ar to, ka es saņēmu atteikumus no fondiem un izdevniecībām - neviens nevēlējās grāmatu izdot, jo tā neatbilda tradicionālajam priekšstatam par grāmatu, un viņi nevēlējās riskēt ar mazpazīstamu autoru. Bija viena izdevniecība, kas piekrita, bet man pašam bija jāmeklē sponsori. Pēc dažiem mēnešiem es ierakstīju savā blogā lūgumu pēc palīdzības, un tad arī viss sākās - cilvēki sāka palīdzēt! Tā izveidojās „Vienā kadrā” komanda ar brīvprātīgajiem entuziastiem. Uz šo brīdi komanda ir piesaistījusi visus, pat vairāk, līdzekļus, nekā nepieciešams. Un, godīgi sakot, jau tagad tā ir izdarījusi vairāk, nekā es biju gaidījis. Pašlaik atliek gaidīt grāmatas atklāšanu, lasītāju un skatītāju atsauksmes”

CRM Consulting Biznesa attīstības vadītājs un partneris Kārlis Skuja: „Par Mareka Ruskula projektu uzzināju, lasot drauga blogu. Mani uzrunāja veids un forma, kādā Mareks piesaistīja atbalstītājus, kā arī bija iespēja iepazīties ar Mareka darbiem un idejām, pirms pieņēmām lēmumu par atbalstu šim projektam. Vienā teikumā varētu teikt – laba ideja, spēja uzdrošināties  un inovatīvi risinājumi – uzskatāms piemērs kā var sasniegt rezultātu!”

„Vienā kadrā” būs jau otrā Mareka Ruskuļa zīmējumu grāmata. Tajā būs iekļauti labākie 190 zīmējumi, kas radīti pēdējo 10 gadu laikā. Pirmā zīmējumu grāmata „Sastādi man kompāniju” iznāca 2007. gadā.

Zīmējumu grāmata „Vienā kadrā” būs nopērkama no 5.maija galerijā „Istaba”, davanas.draugiem.lv, uzvelckreklu.lv, briic.lv .


» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV