Trešdiena, 15.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons;

Atvēsini klimatu! - starptautisks īsfilmu un foto konkurss par ilgtspējīgu dzīvesveidu un klimata aizsardzību

Sintija Graudiņa-Bombiza, 02.12.2009. 17:01

Atvēsini klimatu! Ar šādu moto startē starptautisks īsfilmu un foto konkurss „Atvēsini klimatu!“ par ilgtspējīgu un dzīvesveidu. Konkursa mērķis – aicināt jaunos flmu veidotājus un fotogrāfus paust savas vīzijas, par to, kā klimata izmaiņas ietekmēs mūsu ikdienu, dzīvesveidu un patēriņa modeļus nākotnē, un kas būtu jādara katram no mums, lai apturētu klimata izmaiņas.

Konkursā aicinām piedalīties jaunos režisorus, filmu veidotājus un fotogrāfus (darbu autoru vacuma ierobežojms – līdz 30.g.).

Konkursa darbus var iesniegt divās kategorijās:


Foto stāsts
Iedvesmojošs skatījums par tēmu bildēs (max 6 fotogrāfijas) un to aprakstos (max 150 zīmes).


Īsfilmas
Konkursā var iesniegt īsfilmas jebkurā žanrā (dokumentālā īsfilma, spēlfilma, animācija, videoklips u.c.), kurās tiek atspoguļotas klimata izmaiņas, kā tās ietekmēs mūsu dzīves veidu, ikdienu un patēriņa modeļus. Īsfilmas garums līdz 5 min.

Darbu iesniegšanas termiņš 2010.gada 25.janvāris.

Konkurss norisināsies 2 kārtās: pirmajā kārtā darbi tiks izvērtēti nacionālajā mērogā. Tie darbi, kas pārvarēs konkursa pirmo kārtu, piedalīsies konkursa otrajā kārtā – starptautiskajā konkursā

Konkursa darbus izvērtēs žūrija, kuras sastāvā ir iekļauti filmu veidotāji, vides aizsardzības speciālisti, fotogrāfi un mediju eksperti.

Konkursa pirmajā kārtā iesniegtos darbus izvērtēs nacionālā žūrijā. Konkursa otrajā kārtā darbus izvērtēs starptautiska žūrija.

Starptautiskā konkursā tiks noteikti uzvarētāji abās konkursa kategorijās.
Balvas uzvarētājiem:
1.vieta - Stipendija (ieskaitot uzturēšanās izmaksas) Starptautiskajā Vasaras Universitātē „Atjaunojamās enerģijas, Enerģijas efektivitātes un Klimata ietekmes Audio vizuālā komunikācija” Vācijā (2010.g. augusts) vai Santiago Čīlē (2011.g.janvāris)
2.vieta - 200 Eiro
3.vieta - 100 Eiro

Sīkākāku informāciju par konkursu, darbu iesniegšanu un formātiem meklējiet www.videsfonds.lv un www.klimaclima.org

Konkursu Latvijā organizē „Vides izglītības fonds“ /www.videsfonds.lv/

Konkurss norisinās projekta "COOL - Change our life" ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Komisijas Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūra.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV