Pirmdiena, 23.Septembris 2019. » Vārdadienas svin: Vanda, Veneranda, Venija;

Daudziņas bērni meklēs Ziemassvētku rozi

Sigita Paula Cepleviča, 07.12.2009. 10:24

Aizvien straujāk tuvojas Ziemassvētki un arī Noras Ikstenas muzikālās pasakas „Leģenda par Ziemassvētku rozi” pirmizrāde, kura notiks 9. decembrī plkst. 13.00 VEF Kultūras pilī.
Daudziņas bērni meklēs Ziemassvētku rozi

Ziemassvētki ir brīnumu laiks, kad visa ģimene ir kopā, tic visam labajam un skaistajam, dalās mīlestībā un svētku priekā. „Jaunais Zvaigžņu Teātris” šogad piedāvās skatītājiem baudīt muzikālu pasaku ar tradicionālām baznīcas un jaunām Ziemassvētku dziesmām un liks noticēt leģendai par Ziemassvētku rozi, kura nes laimi un svetību.  

Oriģinālmūzikas autore - Laila Ilze Purmaliete, režisors – Kārlis Auškāps, lomās: vokālā grupa “Dzeguzīte”, Zane Daudziņa, Andrejs Možeiko, Alberts Jansons (“Dzeguzīte”, “Les Miserables” – Gavrošs), Adrija Korsakaite (“Les Miserables” - Kozete), Oskars Zaļkalniņš (“Les Miserables”, “Robins Huds”), Ainārs Bumbieris (“Robins Huds”), Emīls Mangulis („Les Miserables” - Gavrošs), Deniss Tumakovs.

Skatītāju iemīļotā aktrise Zane Daudziņa, neskatoties uz saspringto grafiku seriālā „UgunsGrēks”, spēj atrast laiku, lai iesaistītos vēl kādā projektā. Šajā izrādē aktrise ne vien lieliski atveidos mammas lomu, bet arī skatītājus aizkustinās ar Ziemassvētku dziesmu par mīlestību un ģimenes siltumu. „Dziedu jau kopš bērnības. Mūzika iet roku rokā ar aktiermākslu. Esmu piedalījusies ļoti daudzās bērnu izrādēs, un ikreiz man ir bijusi kāda maza solodziesmiņa. Tas ir tāds īpašs dvēseles prieks. Izrādē atveidošu Māras un Miķeļa mammas lomu, kura man šķiet nozīmīga, jo mamma ir visa pirmsākums, katra bērna „pirmās mājas”. Būt par labu mammu ir liela svētība. Tāda es vēlos būt gan dzīvē, gan izrādē,” atzīst Zane Daudziņa. Ziemassvētkos visstiprāk ir jātic brīnumiem, jo tie mēdz piepildīties: „Ticu, ka paši esam spējīgi uz lieliem brīnumiem. Turklāt, daba un pasaule ir nebeidzami skaista un pārsteidzoša, tikai jāprot brīnumaino tajā ieraudzīt,” neslēpj aktrise.

Izrādē ir stāstīts par divu bērnu, Māras un Miķeļa, piedzīvojumiem Ziemassvētku laikā, kad viņu ģimenei klājas grūti. Bērni dodas meklēt Ziemassvētku rozi, par ko ir dzirdējuši pasakā. Lugā darbojas divi pretstatu tēli – Labais Eņģelis un Saltkurpe, kuru cīņa virza lugas sižetu.  Saltkurpe cenšas bērnus novirzīt no īstā ceļa  ar dažādiem kārdinājumiem, solot slavu, naudu un varu. Izrādē slava, vara un nauda  parādās, kā  trīs viltus rozes, un bērniem nav viegli saprast, ka tās tomēr nav visu sapņu piepildījums. Bet, pateicoties Labajam Eņģelim, kurš spēj uzrunāt bērnu sirdsapziņu, Miķelis un Māra atrod īsto rozi, un viņu ģimene piedzīvo Ziemassvētkus.

Izrādē vīzijās parādās Bētlemes ainas un skan populāras baznīcas dziesmas, kas ļauj ikvienam sirdī sajust Ziemassvētku lielo brīnumu un apjaust Ziemassvētku būtību.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs. Pasūtījumi skolēnu grupām pa tālruni 67331367 (pavadošajiem skolotājiem bez maksas).

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2019
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV