Otrdiena, 20.Oktobris 2020. » Vārdadienas svin: Leonīda, Leonīds;

Notiks grāmatas „Liepājas māksla gadsimtu vējos” otrā sējuma atklāšana

Krista Kalnarāja, 15.02.2010. 16:22

Piektdien, 19. februārī, pulksten 17:00 Liepājas Kultūras pārvalde interesentus aicina uz grāmatas „Liepājas māksla gadsimtu vējos” otrā izdevuma atvēršanas svētkiem Liepājas Latviešu biedrības nama galerijā. Grāmatas autors ir Liepājas Universitātes asociētais profesors, mākslinieks Aldis Kļaviņš. Grāmata tapusi ar Liepājas Kultūras pārvaldes un izdevniecības „Poligrāfijas infocentrs” līdzfinansējumu.
Notiks grāmatas „Liepājas māksla gadsimtu vējos” otrā sējuma atklāšana

Šī izdevuma 288 lapas pusēs atklāts 49 mākslinieku radošais devums tēlniecībā, grafikā, dekoratīvā mākslā un dizainā. Ar šo izdevumu beidzas veltījums tiem latviešu māksliniekiem, kuri strādājuši par pedagogiem Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā (šobrīd Liepājas Mākslas vidusskola) un ar savu darbību daudzu gadu garumā veidojuši Liepājas mākslas dzīves kodolu.

„Šī izdevuma pamatā ņemti darbi no Liepājas muzeja kolekcijas un pašu mākslinieku un viņu tuvinieku laipni piedāvātie materiāli. Īpaši iepriecināja tādi atradumi kā T.Uldriķa pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu elegantie pašportreti un pirmās figurālās kompozīcijas. Interesanta liecība par tiem laikiem ir arī tuvinieku saglabātā K.Šaumaņa skiču mape, kuru mākslinieks atstājis dodoties projām no Latvijas kara laikā”, atzīst grāmatas autors Aldis Kļaviņš.

Profesors pauž cerību, ka varētu tikt uzsākts darbs arī pie trešā pētījuma par Liepājā dzimušajiem un Liepājas skartajiem māksliniekiem Latvijā un Pasaulē.

Pagājušajā gadā pie interesentiem nonāca pirmā grāmata „Liepājas māksla gadsimtu vējos”, kas bija veltīta glezniecībai. Abu grāmatu izdošanu līdzfinansējusi un idejiski atbalstījusi Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde „Kultūras pārvalde”.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV