Piektdiena, 20.Septembris 2019. » Vārdadienas svin: Marianna, Ginters, Guntra;

Top izrāde bērniem "Vārnu ielas republika"

Liene Jakovļeva, 03.03.2011. 09:40

18.martā Dailes teātrī pirmoreiz būs skatāma izrāde bērniem "Vārnu ielas republika". Lugu pēc Jāņa Grīziņa romāna motīviem veidojis Lauris Gundars, bet iestudējuma režisore ir Laura Groza.
Top izrāde bērniem "Vārnu ielas republika"

Lielie nemaz nenojauš, ka blakus tiem pastāv tik daudzas bālģīmaino, papuasu un kovboju valstis ar saviem vadoņiem un augsti attīstītu valstisku organizāciju. Smilšainajā Rīgas nomalē Grīziņkalnā atrodas slavenā Vārnu ielas republika. No seniem laikiem te ir noteiktas robežas, te ir sava Itālija un savs Vidusjūras kūrorts, kura teritoriālajos ūdeņos nedrīkst kuģot sarkanādainie brāļi. Vārnu ielas republikāņi savas valsts godu aizstāv līdz pēdējam elpas vilcienam. Viņi nav uz mušpapīra ķerami. Un viņi neatzīst it nekādas varas pār sevi: ne gorodovoju, ne žandarmu, ne tramvajvaldes, nedz bodnieku un domnieku. Viņi ved politiku, paceļ jautājumus, noslēdz pamieru un risina priekšā nākošos konfliktus. Vārnu ielas republikā iet gana lustīgi.

Lomas atveidos Lauris Subatnieks (Lūrihs), Kristīne Nevarauska (Mīce), Intars Rešetins (Jāneks), Aldis Siliņš (Peksis), Artūrs Dīcis (Osis), Dainis Grūbe (Kārlēns), Gints Grāvelis (Lips Tulians), Lauris Dzelzītis (Lielā Šprote), Kristaps Rasims (Laso), Mārtiņš Počs (Villijs), Ilze Vazdika (Paltraciene / Bufetniece), Akvelīna Līvmane (Grīziņiene / Oficiante Alīda), Ligita Skujiņa (Martinsoniete / Garāmgājēja), Pēteris Liepiņš (Francis / Robis), Pēteris Gaudiņš (Ceimers / Pastnieks), Dainis Gaidelis (Fazāns) un Ivars Auziņš (Pauls).

Jauniestudējuma radošajā komandā kopā ar režisori Lauru Grozu darbojas scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, horeogrāfs Alberts Kivlenieks un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, bet mūziku izrādei raksta Goran Gora.

Iestudējumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Dailes teātri jubilejas sezonā atbalsta "BTA" apdrošināšanas akciju sabiedrība.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2019
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV