Pirmdiena, 06.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Anrijs, Arkādijs;

Noslēdzies XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku logo ideju konkurss

EasyGet.lv, 10.10.2011. 15:49

2013. gada vasarā notiks XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki. Šī gada jūnijā nākamo svētku rīkotājs - Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs (KNMC) izsludināja svētku logo ideju konkursu. Tā mērķis bija atrast ideju logo izstrādei, kas tiks izmantots kā galvenā zīme svētku noformējumā un visa veida ārējās komunikācijas materiālos, informē KNMC komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Konkursa pieteikumu pieņemšana noslēdzās 26. septembrī, un kopā tika saņemtas 170 svētku logo idejas.

Svētku logo ideju pieteikumus vērtēja XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku Noslēguma koncerta galvenais mākslinieks Ivars Mailītis un svētku režisors Uģis Brikmanis, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktore Dace Melbārde, Grafikas Dizaina Asociācijas valdes loceklis Edgars Zvirgzdiņš, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors Kristaps Zariņš un Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un tālākizglītības departamenta direktore, iepriekšējo skolēnu svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Pēc darbu izvērtēšanas svētku zīmes tālākai izstrādei tika izvirzīta Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas skolnieces Luīzes Sprūdes ideja. Par savu zīmes redzējumu autore saka: „Uguns rituāli, saules magnētiskais starojums, latviešu tradicionālais spēks un ekspresija! Līgo simboliskā forma attēlota kā neaptverami dinamiskā tautas enerģija!"

Otro un trešo vietu žūrija izlēma piešķirt Madarai Enzelei (Dundagas Mākslas un mūzikas skola) un Nikolai Enriketai Jaundālderei (Madonas Mākslas skola).

Par svētku logo ideju konkursa rezultātiem Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktore Dace Melbārde saka: „Šis konkurss bija īpašs ar to, ka tajā piedalījās ļoti daudzi jaunie un topošie mākslinieki. Vairākas iesniegtās idejas apliecināja, ka Latvijas mākslas izglītības sistēmā strādā izcili pedagogi. Iesniegtajās ideju skicēs bija skaidri jaušams sistemātisks un pārdomāts ikdienas darbs, kas ikdienā norisinās Latvijas mākslas skolās. Dziesmu un deju svētku logo ideju konkursā tas rezultējās ar līdz šim nebijušu interesantu priekšlikumus skaitu, kā jaunie mākslinieki vizualizē Latvijas nozīmīgākos nacionālos svētkus."

Papildu informācija: www.knmc.gov.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV