Pirmdiena, 03.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Augusts;

Ivars Kalniņš un Lauris Dzelzītis filmējas Krievijas seriālā

EasyGet.lv, 24.08.2012. 15:54

Pirmais Baltijas kanāls (PBK) pirmdien, 27. augustā, sāks demonstrēt četru sēriju seriālu „Aizmirstais", kas no aprīļa līdz jūnijam ar daudzu latviešu aktieru līdzdalību tika filmēts Rīgā.
Ivars Kalniņš un Lauris Dzelzītis filmējas Krievijas seriālā

Īss seriāla „Aizmirstais" sižeta izklāsts

1949. gads. Bijušais frontinieks un izmeklētājs Sergejs Gastevs, sastopoties ar viņam neierasto funkcionāru savstarpējas negodprātīgas izlīdzēšanas problēmu, attālinās no izmeklēšanas darbībām. Centieni atjaunot taisnību viņam gandrīz beidzas ar nokļūšanu aiz restēm. Gastevs nolemj ierobežot savu nodarbi tikai ar romiešu tiesību pasniegšanu neliela apgabala centra universitātē. Arī Sergeja personīgajā dzīvē viss nav vienkārši: attiecības ar pilsētas komjauniešu līderi nākas rūpīgi slēpt...

Pēkšņi pilsētu satricina virkne pārdrošu noziegumu. Milicijas centieni nokļūt noziedzniekiem uz pēdām ir nesekmīgi, tāpēc pilsētas vadība nolemj izveidot štābu, kuram dot neierobežotas pilnvaras cīņai ar bandītismu. Tajā tiek iesaistīts arī kādreiz talantīgais izmeklētājs Gastevs. Cenšoties atklāt vienu noziegumu, izmeklētāji neviļus nonāk uz pēdām finanšu afērai, kas saistīta ar Staļina 70-gadi. Gastevam rodas aizdomas, ka noziegumā iesaistīta arī viņa mīļotā sieviete... Jo rūpīgāk izmeklētājs iedziļinās lietā, jo skaidrāks kļūst, ka tās pavedieni ved uz pašu funkcionāru augšgalu. Pār seriāla varoņiem sāk gult nāves briesmu ēna.

Seriāla filmēšana:

Viss miniseriāls „Aizmirstais" tika uzņemts Rīgā. Tās „eiropeiskās" retro stila ielas PSRS laikos kinematogrāfā bieži tika izvēlētas, lai kā notikumu norises fons figurētu vēsturisku vai Rietumvalstu vidi atainojošu filmu uzņemšanā. Seriāla „Aizmirstais" gadījumā viss ir tieši pretēji – Latvijas galvaspilsēta „spēlē" pēckara Krievijas apgabala centra lomu.

Seriāla režisors Vladimirs Ščegoļkovs par Rīgu:

„Šis kino projekts ir sarežģīts, specifiski vēsturisks. Lai atrastu piemērotu filmēšanas vidi, nācās pielikt ne mazums pūļu. Tieši šī iemesla dēļ mēs neuzņēmām veselas ielas, bet gan tikai atsevišķus to fragmentus. Pēc tam ar rūpīgas montāžas palīdzību uzfilmētais materiāls tika veidots par vienotu veselumu. Rīga ir pilsēta, kurā ar lielu pietāti izturas pret vēsturisko arhitektūru. Te var atrast piemērotu vidi dažādu laikmetu filmēšanai – no viduslaikiem līdz pat mūsdienu Eiropai un Krievijai".

Filmas radītāji uzsver, ka rīdzinieki, kuriem daudzkārt pilsētas ielās nācies vērot kino profesionāļu darbu, aktīvi palīdzējuši filmēšanas procesā. Daudzi atsaucās uz radošās grupas uzaicinājumu un piedalījās masu skatu vai nelielu epizožu uzņemšanā. Filmēšanai pieguļošo māju iedzīvotāji pēc kino grupas lūguma aizvāca savas mašīnas „no kadra". Ļoti lielu palīdzību sniedza Latvijas Antīko automobiļu kluba biedri, kuri filmēšanas vajadzībām atvēlēja savus senos spēkratus.

Seriāla izpildproducentes pienākumus pildīja Latvijas studijas Screen Vision pārstāve Laima Freimane. Krievijas seriāla filmēšanas laukumā nereti strādāja ap 20 kino ļaudis no Latvijas un tikai daži – no Krievijas. Latviešu kino industrijas speciālisti par to bija gandarīti, jo viņiem pavērās iespēja parādīt savas prasmes arī citas valsts kino veidotājiem.

Seriāla aktieri

Seriāla galveno varoņu lomās iejutušies populāri Krievijas aktieri Jevgeņijs Ciganovs, Aleksejs Serebrjakovs, Marija Maškova, Andrejs Merzlikins.

Taču Latvijas skatītājiem šī krimināldrāma ir īpaši interesanta tāpēc, ka tajā filmējušies daudzi Latvijas aktieri – Ivars Kalniņš, Arnis Līcītis, Indra Burkovska, Gundars Āboliņš, Jānis Paukštello, Lauris Dzelzītis, Uldis Anže, Māra Siliņa, Di­dzis Jo­novs, Gints Grāvelis, Ainārs Ančevskis, Marija Bērziņa, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Anete Saulīte, Katrīna Šmate un citi.

Marija Bērziņa: „Pagājušajā gadā man izdevās nofilmēties divās lielajās filmās. Viena no tām bija krievu seriāls „Aizmirstais", kur man bija epizodiska, bet ļoti jauka loma. Lielais kino aktieriem vienmēr ir laba pieredze un prieks".

Arnis Līcītis, kurš aizvadītajā desmitgadē daudzos Krievijas seriālos un filmās atveidojis galvenās lomas, šajā darbā iejūtas universitātes dekāna tēlā, par kuru joko: "Šajā seriālā man ir sīka epizode. Kopējai ainai mana dalība noteikti kaut ko dod, bet skatītājs, ja nepareizajā brīdī pamirkšķinās acis, mani var arī palaist garām!"

Lau­rim Dzel­zī­tim uz­ti­cē­ta viena no mi­li­ču lo­mām. Lauris Dzelzītis: «Ir in­te­re­san­ti dar­bo­ties ša­jā pro­jek­tā. Ar krie­vu va­lo­du man nav pro­blē­mu, ta­ču es do­mā­ju, ka bei­gās ma­nu tek­stu kāds dub­lēs, lai ne­dzir­dē­tu sa­vā­do ak­cen­tu».

PBK seriālu „Aizmirstais" demonstrēs no 27. līdz 30. augustam plkst. 22:10.

Foto: Ivars Kalniņš seriālā „Aizmirstais". Publciitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV