Sestdiena, 04.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Sandis, Uldis, Ulvis;

Tukumā svinēs Vēstures dienu

Easyget.lv, 23.04.2013. 11:37

26.aprīlī Tukuma bibliotēkā notiks „Vēstures diena”, kas būs veltīta arheologu 2012. gada pētījumiem Tukuma novadā un tās ietvaros būs skatāma ekspresizstāde "Arheoloģija Slocenes upes apkārtnē", informē Tukuma muzeja pārstāve Gundega Rugāja.

Pasākumu ar priekšlasījumiem kuplinās jaunie arheologi no Latvijas Vēstures institūta un Latvijas Universitātes. Rūdolfs Brūzis iepazīstinās ar ievērojamākajiem Tukuma novada arheoloģiskajiem pieminekļiem – apmetnēm, pilskalniem, pilīm un apbedījumu vietām – no akmens laikmeta līdz pat viduslaikiem, kā arī ar pēdējo trīs gadu arheoloģiskajiem pētījumiem Dzirciema „Bisniekos”. Elīna Guščika savā priekšlasījumā stāstīs par arheologu pētījumiem pašā Tukuma pievārtē – Slocenes upes un Valguma ezera apkārtnē. Dita Auziņa iepazīstinās Vēstures dienas apmeklētājus ar līdz šim maz pētītajiem Tukuma un tā tuvāko novadu 17. – 19. gs. metālu ražošanas un apstrādes centriem – kapara un dzelzs āmuriem un manufaktūrām.

Vēstures dienas programma:

  • No 15.00 – 18.00 bibliotēkas telpās apskatāma ekspresizstāde „Arheoloģija Slocenes upes apkārtnē”
  • 15.30 „Vēstures dienas ” ievadvārdi 
  • 15.50 Rūdolfs Brūzis. Arheoloģiskie pieminekļi Tukuma novadā
  • 16.05 Elīna Guščika. Arheoloģiskā apzināšana Slocenes upes apkārtnē
  • 16.20 Rūdolfs Brūzis. „Bisnieku” viensēta un tās arheoloģija
  • 16.35 Dita Auziņa. Arheoloģiskā apzināšana Tukuma novadā un tā apkārtnē
  • 16.50 Pateicības, sarunas

Pasākums notiks 26. aprīlī no plkst. 15.00 Tukuma bibliotēkā, Tukumā, Šēseles ielā 3. Aicināti visi interesenti. Ieeja bez maksas.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV