Pirmdiena, 24.Februāris 2020. » Vārdadienas svin: Diāna, Dina, Dins;

Jaunā dokumentālā filma „Geto stāsti. Rīga” piedzīvos televīzijas pirmizrādi

Easyget.lv, 08.05.2013. 16:41

Pieminot Otrā pasaules kara upurus, ceturtdien, 9. maijā, pulksten 22.15, LTV1 piedāvās emocionālās filmas „Geto stāsti. Rīga” televīzijas pirmizrādi, informē LTV pārstāve Laura Brokāne.

Dokumentālās filmas „Geto stāsti. Rīga” pirmizrāde notika pirms nepilna mēneša, kad kinoteātra skatītāji vēstures liecinieku atmiņās iepazina vienu no Rīgas iedzīvotāju 20. gadsimta lielākajām vēstures traģēdijām – holokaustu Rīgā. „Geto stāsti. Rīga” vēsta ne tikai par holokausta upuru ciešanām un pazemojumiem, bet arī nesavtību un drosmi – par tiem, kas riskējot ar dzīvību, glāba savus līdzcilvēkus.

Emocionālos stāstos un atmiņās dalīsies pieci cilvēki, kuri pieredzējuši nežēlīgo vēstures posmu. Par piedzīvoto stāstīs vēsturnieks, muzeja „Ebreji Latvijā” izveidotājs Marģers Vetermanis, franču valodas skolotāja Riva Šefere, jurists Aleksandrs Bergmanis, mūzikas skolotāja Gabriela Paraša, kā arī pazīstamā kino zinātniece Valentīna Freimane, kuras tuvinieki iznīcināti geto.

"Ar šo filmu vēlamies veicināt totalitāro režīmu izraisīto postījumu seku izpratni attiecībā uz Eiropas politisko kultūru. Holokaustu piedzīvoja konkrēti cilvēki. Tās bija viņu sāpes, pazemojumi, ciešanas, bojāeja vai izglābšanās. Izglābšanās, kas līdzinās brīnumam," saka filmas producente Antra Gaile. Režisore Linda Olte uzsver, ka filma nav tikai stāsts par vēsturi – tā aicina aizdomāties arī par mūsu izvēlēm šodien.

”Geto stāsti. Rīga” veidojusi ilggadējā Latvijas Televīzijas raidījuma „Ielas garumā” vadītāja un redaktore Lilita Eglīte un režisore Linda Olte. Filmas operatori - Mikus Meirāns, Juris Pīlēns, Andrejs Rudzāts. Mūzikas autors - Kārlis Auzāns.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV