Svētdiena, 27.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Ilgonis, Ādolfs;

Dirty Deal Teatro atsāk spēlēt muzikālo izrādi – pārgājienu “Mārupīte”

Easyget.lv, 03.06.2013. 15:20

13. un 14. jūnijā plkst. 18:00 atkal notiks muzikālā izrāde-pārgājiens “Mārupīte”. Satikšanās vieta ir teātrī Dirty Deal Teatro, bet tālāk izrādes radošā komanda kopā ar skatītājiem dosies pastaigā gar Mārupīti.  
Dirty Deal Teatro atsāk spēlēt muzikālo izrādi – pārgājienu “Mārupīte”

Pirmizrāde notika 2012. gada 5. augustā, un izrāde tika spēlēta augustā un septembrī, kā arī šī gada aprīļa beigās tā tika rādīta Latvijas teātra skates viesiem. Izrādes radošajā komandā ir režisors Valters Sīlis, dramaturgs Jānis Balodis, aktrise Inga Tropa, komponists Edgars Raginskis un scenogrāfs Uģis Bērziņš.

Režisors Valters Sīlis jau iepriekš veidojis izrādi-pastaigu “Aklais randiņš ar pilsētu”. Toreiz viņš strādāja kopā ar somu aktieri Karlu Almu (Carl Alm), un pastaiga veda pa Rīgas centru, atklājot to no negaidītas puses.

“Mārupīte” ir jau vērienīgāks projekts, jo radošajā grupu papildina dramaturgs, scenogrāfs un komponists. Režisors Valters Sīlis kopā ar dramaturgu Jāni Balodi un scenogrāfu Uģi Bērziņu veidojuši arī tādas sociāli un politiski aktīvas izrādes kā “Visi mani prezidenti” un “Nacionālais attīstības plāns”. Izrādes “Mārupīte” apmeklējums var sniegt ne tikai jaunu teātra pieredzi, bet arī jaunu pieredzi Rīgas iepazīšanā.

Izrāde ir veltīta Mārupītē notikušajai ekoloģiskajai katastrofai un visam, kas saistīts ar cilvēka attiecībām ar dabu. Radošā komanda par izrādi stāsta: “Mārupītes piesārņojums tiek uzskatīts par otru nopietnāko ekoloģisko katastrofu neatkarīgās Latvijas laikā. Šobrīd šķiet, ka viss šis šausmīgais notikums ir aizgājis tālā pagātnē. Ūdens atkal ir tikpat tīrs, cik iepriekš, pīles audzina savus pīlēnus, un pavasarī Rīgas mēra un vicemēra ielaistās zivis mierīgi peldas Māras dīķī. Varbūt viss ir beidzies laimīgi, un Mārupītes tuvumā esošajiem iedzīvotājiem, pateicoties piesārņojumam, laimējās ievilkt centrālo ūdensapgādi ar atlaidēm. Bet varbūt katastrofa ir vienkārši ļoti veiksmīgi paslēpusies. Tādēļ radošā komanda kopā ar skatītājiem dodas pārgājienā, lai atrastu katastrofas pēdas un atbildīgos šajā noziegumā pret dabu. Taču iespējams nāksies atrast kaut ko pavisam citu.”

Izrāžu datumi: 13. un 14. jūnijā plkst. 18:00
Satikšanās vieta – Dirty Deal Teatro (Spīķeru kvartāls, Maskavas iela 12 k-2)
Uz izrādi-pārgājienu vēlams izvēlēties pārgājienam atbilstošu apģērbu un apavus!
Biļešu cena: Ls 6 (skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 4).
Biļetes var iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī pirms izrādes teātra kasē, ja vēl būs palikušas brīvas vietas. Skatītāju skaits vienā izrādē-pārgājienā ir 15 cilvēki.
Vairāk informācijas teātra mājaslapā: www.dirtydeal.lv/teatro

 Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV