Ceturtdiena, 06.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Monika, Zilga, Zilgma;

Latvija piedalās starptautiskā grāmatu lasīšanas veicināšanas akcijā „Pieķerts lasot”

Easyget.lv, 18.06.2013. 15:34 | komentāri (2)

Eiropas Parlamentā 18. jūnijā atklāsta Eiropas Izdevēju federācijas izstāde „Pieķerts lasot”, kas tiek organizēta lasīšanas veicināšanas kampaņas ietvaros
Latvija piedalās starptautiskā grāmatu lasīšanas veicināšanas akcijā „Pieķerts lasot”

Atsaucoties akcijas aicinājumam, kampaņā piedalās vairāk nekā 160 Eiropas personības, tostarp Eiropas Savienības (ES) institūciju vadītāji, kultūras ministri, viņu vidū ir arī Latvijas kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, kuras fotogrāfija un vēstījums par grāmatu lasīšanas nozīmi būs pieejama gan izstādē, gan akcijas mājaslapā, gan speciāli izdotajā grāmatā, kas veltīta šim notikumam, informē Kultūras ministrijas pārstāve Lolita Rūsiņa. 

Ar savu līdzdalību starptautiskajā akcijā kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende stāsta ne tikai par lasīšanas paradumiem, bet arī popularizē Latviju, Rīgu kā 2014. gada kultūras galvaspilsētu, iepazīstina ar topošo Latvijas Nacionālo bibliotēku, kā arī ar Latvijas dižgariem - Raini un Imantu Ziedoni. Kultūras ministre ir „pieķerta” bibliotēkas ēkas fonā lasot dzejnieka un publicista Imanta Ziedoņa grāmatu „Mūžības temperaments: studijas par Raini”. Akcijas veidotājiem kultūras ministre vēsta: „Lasīšana ir viena no manām mīļākajām nodarbēm – tai veltu gandrīz visu brīvo laiku, lai izglītotos, iedvesmotos, gūtu pozitīvu lādiņu ikdienas darbam. Imants Ziedonis ir ne tikai man tuvākais latviešu dzejnieks, bet arī viena no manām dzīves autoritātēm un izcilības mērauklām, latviskās dzīvesziņas paudējiem un uzturētājiem.” Ministre atzīmē, ka izcilā dzejnieka un publicista vārdā ir nosaukta arī topošās bibliotēkas koncertu un konferenču zāle.

Jau tagad akcijas mājas lapā http://www.getcaughtreading.eu/ ir ievietotas kampaņas dalībnieku fotogrāfijas un ir iespēja izlasīt viņu teikto par lasītprieku un savu mīļāko grāmatu. Viņu vidū ir Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu, Eiropas Parlamenta prezidents Martins Šulcs, Eiropas Padomes prezidents Hermans Van Rompejs, daudzu ES valstu kultūras ministri un citas personības.

Kampaņas „Pieķerts lasot” galvenie mērķi ir veicināt grāmatu lasīšanu Eiropā, palielināt lasīšanas nozīmi, atgādinot, ka lasīšana sniedz gan patiesu prieku, gan paplašina redzesloku. Eiropas Izdevēju federācijas prezidents Pjotrs Marcišuks uzsver, ka „nedrīkstam aizmirst to, kas ir patiesi nozīmīgi. Lasīšana ir svarīga gan izglītībai, gan darbam, gan atpūtai.”

Grāmatu lasīšanas kampaņu kopš 2005. gadā veiksmīgi organizē Eiropas Izdevēju federācija, kas ir neatkarīga un nekomerciāla 28 grāmatizdevēju asociāciju apvienība.

Foto: Žaneta Jaunzeme-Grende. Foto (c) Jānis Saliņš

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV