Svētdiena, 24.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Krišs, Eglons, Ksenija;

Izrāde „Sieviete – Dieviete” un Maijas Tabakas gleznu ekspresizstāde

Easyget.lv, 11.07.2013. 11:46

Trešdien, 17. jūlijā, plkst. 19:00 Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks izrāde „Sieviete – Dieviete”, pēc izrādes varēs aplūkot Maijas Tabakas gleznotos aktrišu Veltas Līnes un Antras Liedskalniņas portretus, kā arī iesaistīties sarunā par sievietes – dievietes un sievietes – dīvas tēmu, informē muzeja pārstāve Maija Treile.

Neatkarīgajā teātrī Dirty Deal Teatro tapusī režisores Kristīnes Vītolas izrāde „Sieviete – Dieviete” ir melodramatiska performance, kurā aktrise Lauma Balode pēta un atklāj sievietes būtību. Ekspresīvo aktierspēli performancē papildina videomāksla. Izrāde vēsta par mūžīgi nepastāvīgo sievietes iekšējo pasauli, spēju vienlaikus kaitināt ar savām iegribām un iedvesmot lieliem darbiem, par sievietes spēju cīnīties savā un citu labā un reizē – viņas vājumu. Taču pats galvenais ir sievietes uzdrīkstēšanās būt tādai, kāda viņa ir.

Tikai vienu vakaru apmeklētājiem būs iespēja aplūkot Maijas Tabakas gleznotos skatuves leģendu Veltas Līnes un Antras Liedskalniņas portretus no RMM krājuma. Gleznas tapušas 1981. gadā, kad māksliniece abas aktrises iemūžinājusi Eleonoras lomā Īva Žamiaka „Hamilkāra kunga” iestudējumā Drāmas (tagadējā Latvijas Nacionālajā) teātrī.

Pēc izrādes par sievietes – dievietes un sievietes – dīvas tēmu dzīvē un mākslā ar Kristīni Vītolu un Laumu Balodi sarunāsies Maija Treile (RMM).

Izrāde, ekspresizstāde un saruna papildina RMM skatāmo Pēdējo izstādi. Vasaras sezonā pasākumi muzejā notiek katru otro trešdienu, katrā sarīkojumā būs apskatāms viens vai vairāki „Pēdējā izstādē” neeksponēti mākslas darbi no muzeja krājuma, kuriem tiks veltītas laikmetīgās dejas un teātra izrādes, koncerts, video darbi un diskusijas. Vasaras pasākumu cikls ievada multimediālu akciju Māksla izkāpj no rāmjiem, kas muzejā notiks Baltās nakts ietvaros, 7. septembrī.

Pirms un pēc izrādes apmeklētāji varēs apmeklēt Artūra Arņa instalāciju izstādi "Kurš ir tavs īstais Rainis?", kas atvērta tikai trešdienās, kad notiek pasākumi, t.i., 17. un 31. jūlijā, 14. un 28. augustā, 4. un 7. septembrī.
Ieejas maksa – Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem – Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums).

Pēdējo izstādi un Baltās nakts pasākumu programmu atbalsta Rīgas dome.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV