Ceturtdiena, 24.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Agris, Agrita;

Notiks 13.Starptautiskais laikmetīgās un videomākslas festivāls "Ūdensgabali"

Easyget.lv, 08.08.2013. 08:18 | komentāri (2)

Šogad festivāla fokusā - videodzeja, teksta un attēla mijiedarbība, svaigākais no "Onedotzero", kā arī īpaši Rīgai veidota Japānas jauno mākslinieku programma "Meklējot anima formu"
Notiks 13.Starptautiskais laikmetīgās un videomākslas festivāls "Ūdensgabali"

No 15. līdz 17.augustam Ab dambis un peldošais mākslas centrs "NOASS" kļūs par 13. Starptautiskā laikmetīgās un videomākslas festivāla "Ūdensgabali" galveno norises vietu, informē kultūras un mākslas projekta "Noass" direktore Kate Zilgalve.

15.augusts - festivāla pirmā diena - veltīta videodarbiem, kas balstīti vai iedvesmu smēluši dzejā. Programmas ieskaņā Latvijas videodzejas attīstību un jaunākos darbus prezentēs teksta grupas "Orbīta" pārstāvis Artūrs Punte, bet vakaru turpinās VJ Zanes Raudiņas un Jeļenas Glazovas performance. Vakaru noslēgs inovatīvi spēcīgā britu īsfilmu festivāla "Onedotzero" dzejas video izlase "Poemetrics", kas apskata dažāda veida kustīgā attēla darbus, kuros izmantoti neordināri risinājumi un emocionāli dinamiski vēstījumi.

16.augusts - festivāla otrā diena - īpaša ar speciāli Rīgai veidotu Japānas jauno mākslinieku programmu - "Meklējot anima formu", kas apvieno: sešu jaunu, talantīgu mediju mākslinieku videodarbus, daudzsološās multimediju mākslas grupas "Okamotonoriaki" un VJ Masashi Yokota performanci džeza noskaņās, kā arī mākslinieka Yusuke Shigeta videoinstalāciju "Pixel Forest" ("Pasaku mežs"), kas ataino košu bērnu stāstu un brīnumu pasauli, izmantojot pikseļu attēlus ar viegli nostalģisku pirmo datorspēļu grafiku. Yusuke Shigeta jau iepriekš apspēlējis vairāku ikonisku autoru pazīstamākos literāros tēlus, tostarp arī Hansa Kristiana Andersena pasaku varoņus, bet šoreiz low bit formā tiks atdzīvināts fragments no Raiņa lugas "Zelta Zirgs". Piektdienas vakaru noslēgs VJ Mārtiņa Ratnika uzstāšanās.

17.augusts - festivāla trešā diena - 16. Japānas Mediju mākslas festivāla labāko darbu izlase, ko personīgi prezentēs festivāla pārstāve Maiko Wakui, bet noslēgumā vissvaigākais no "Onedotzero" - drosmīgā īsfilmu izlase "Resonate", kas apvieno jaunākos kustīgo attēlu veidus un hibrīdrisinājumus, tādās video nozarēs kā kustību grafika, īsfilmas, animācija un mūzikas video.

Arī šogad "Ūdensgabali" šķērso maģiskas ainavas, retro sapņu ainas, pasaku pasauli, pārkāpjot ierastās video un kustīgā attēla mākslas robežas un dāvinot visiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem trīs dienas ilgus videosvētkus.

13. Starptautiskā laikmetīgās un videomākslas festivāla "Ūdensgabali" programma:

15.augusts

21:00 A. Punte (Orbīta) / Latvijas videodzejas darbu izlase
22:00 VJ Zane Raudiņa un Jeļena Glazova
22:30 Onedotzero / piedzīvojumi kustībā programma / "Poemetrics"
00:00 DJ Agata

16.augusts

21:00 Mākslinieka Shigeta Yusuke (JP) videoinstalācijas "Pixel Forest" atklāšana
21:30 Tokijas Pilsētas fotogrāfijas muzeja kuratora Junya Yamamine (JP) veidotā programma "Meklējot anima formu"
23:00 Okamotonoriaki + VJ Masashi Yokota (JP) performance
23:30 VJ Mārtiņš Ratniks

17.augusts

21:00 16. Japānas Mediju mākslas festivāla labāko darbu izlase. Prezentē festivāla pārstāve Maiko Wakui (JP)
22:30 Onedotzero / piedzīvojumi kustībā programma / "Resonate"
23:30 DJ Martin Alex

Shigeta Yusuke (JP) videoinstalācijas "Pixel Forest" apskatāma līdz 1.septembrim.

Japānas jauno mākslinieku programma "Meklējot anima formu" tapusi sadarbība ar "Japānas Mediju mākslas festivālu" un Tokijas pilsētas fotogrāfijas muzeja kuratoru Yunya Jamamine.

Festivāla norises vieta: Peldošais mākslas centrs "NOASS", Ab dambis -2

Ieeja bez maksas.

Foto: Okamoto Masanoru – Ho- Ho „The message is boiling hot”. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV