Pirmdiena, 28.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Sergejs, Svetlana, Lana;

Uzturā lietot nav ieteicams

Easyget.lv, 04.09.2013. 11:17

Hanss Ulrihs Grimms grāmatā “Uzturā lietot nav ieteicams” atklāj, kā peļņas vārdā globālā pārtikas rūpniecība liek uz spēles mūsu dzīvību.
Uzturā lietot nav ieteicams

Šokējoša informācija par rūpnieciski ražotu "veselīgo" pārtiku: sirds margarīns var kaitēt sirdij, lieka A vitamīna deva - embrijam, pārtikas produktiem pievienots kalcijs palielina sirds infarkta risku, gada laikā no vitamīnu pārdozēšanas iet bojā vairāk cilvēku nekā ceļu satiksmes negadījumos.

Vai kādreiz esat aizdomājušies par lielveikalos piedāvāto pārtikas rūpniecības ražojumu patieso kvalitāti un piemērotību drošam patēriņam? Par ģenētiski modificēto augu ekspansiju vai par mūsdienu bērnu ēšanas paradumiem?

Grāmatā "Uzturā lietot nav ieteicams" (Vom Verzehr wird abgeraten) vācu žurnālists Hanss Ulrihs Grimms atklāj patiesību par pārtikas “lielo politiku” Eiropā un citviet pasaulē. Lasiet un uzziniet, kā “roku rokā” sadarbojas pārtikas produktu un to piedevu lielražotāji, pārtikas industrijas lobiji, uzraugošās kontroles iestādes, juristi, zinātnieki un pat ārsti. Kas to visu finansē? Un kāds no tā ir praktisks labums (vai ļaunums) patērētājiem. Cik daudz patiesības var būt (vai nebūt) dažādu uztura konsultantu un zinātnieku apgalvojumos, un kāda nozīme arī mūsdienās ir veselajam saprātam? Un galu galā, kādi ir iespējamie risinājumi?

Hanss Ulrihs Grimms saka: "Nav zināms, vai vokpannā cepti dārzeņi pagarina dzīvi. Likteni šādā veidā diez vai var ietekmēt. Un apšaubāms ir arī tas, vai ar ēšanu varam ietekmēt nākotni. Tomēr ir droši zināms, ka ar sliktu ēdienu savu dzīvi varam sagandēt, bet ar labu – padarīt skaistāku."

Dr. Hanss Ulrihs Grimms (Hans-Ulrich Grimm) ir vācu žurnālists un grāmatu autors. Viņš gadiem ilgi ir pētījis pārtikas industrijas pasauli. Šokējošie atklājumi rosināja Grimmu izmest no savas virtuves visus Nestle, Knorr & Co ražojumus, aizstājot tos ar svaigiem pašu audzētiem vai no zemniekiem iegādātiem produktiem, un aicināt to darīt arī citus cilvēkus. Grimma atziņa ir vienkārša: bauda un veselība sader kopā.

Visas Grimma līdz šim sarakstītās grāmatas ir bestselleri. Die Suppe lugt (“Zupa melo”) jau ir kļuvusi par modernās pārtikas kritikas klasiku.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV